Ziņas

Sabiedrība

Apbalvoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki

Atzīmējot septiņu gadu jubileju, kopš Latvijā izveidots vienots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, 30.jūnijā svinīgā ceremonijā NMP dienesta vadības centrā Rīgā tika godināti dienesta darbinieki par augsti profesionālu un pašaizliedzīgu darbu, īstenojot dienesta misiju “glābt un saglabāt cilvēku dzīvības”.

NMP dienesta direktore Sarmīte Villere apbalvojumus pasniedza vairākās nominācijās – “Par ieguldījumu”, “Par profesionalitāti”, “Par pašaizliedzību”, kā arī “Atzinības raksts” un “Pateicība”. Šajās nominācijās apbalvojumus saņēma vairāk nekā simts NMP dienesta darbinieki no visas Latvijas, tostarp no Valmieras, Cēsīm, Jaunpiebalgas, Limbažiem, Madonas, Gulbenes, Daugavpils, Rēzeknes, Višķiem, Ilūkstes, Tilžas, Rīgas, Kandavas, Ogres, Kuldīgas, Liepājas un Ventspils.

Savukārt 163 NMP dienesta darbinieki no visas Latvijas saņēma apbalvojumu “Par ilggadību”, pateicībā un atzinībā par šim darbam veltītajiem 25 savas dzīves gadiem.

Apbalvojumus saņēma gan ‘113’ dispečercentra mediķi, gan arī brigāžu personāls par augstu profesionalitāti, nodrošinot palīdzību pacientiem un cietušajiem sarežģītos apstākļos vai īpaši kritiskās situācijās. Godināti tika arī darbinieki par pašaizliedzību situācijās, kad izsaukumu laikā riskam bijusi pakļauta arī paša veselība vai dzīvība. Apbalvojumu kā atzinību par paveikto saņēma arī NMP dienesta Specializētās medicīnas centra mediķi, kuri dodas palīgā reģionu slimnīcām kritiski slimu pacientu un smagi cietušo glābšanai. Apbalvojumi piešķirti, izvērtējot paveikto 2016.gadā.

Lai arī ik dienu NMP dienesta darbinieki ir gatavi glābt dzīvības, tomēr apbalvošanai izvirzīti vairāki gadījumi, kuros brigādēm bija jādarbojas īpaši sarežģītos apstākļos, piemēram, izsaukumā kokzāģētavā Vidzemē, kur kādam vīrietim vēderā bija iedūrusies liela, asa koka šķēpele un dzīvības glābšanā bija nozīmīga katra sekunde un darbība. Citā epizodē ‘113’ dispečercentrā tika saņemts zvans no vīrieša, kurš bija nolēmis izbeigt savu dzīvi, bet kategoriski atteicās nosaukt atrašanās vietu. Pateicoties dispečercentra mediķu profesionalitātei, izdevās atraisīt vīrieti un panākt uzticēšanos, iegūstot aptuvenus viņa atrašanās vietas orientierus, pēc kuriem brigāde atrada vīrieti un novērsa traģēdiju.

Ar NMP dienesta apbalvojumiem novērtēti arī vairāki veiksmīgi reanimācijas gadījumi, kad brigāžu mediķiem sarežģītās situācijās izdevies no klīniskās nāves atdzīvināt cilvēkus, kuri vēlāk pilnībā atguvuši veselību. Tāpat atzinīgi novērtēti vēl daudzi citi sarežģīti gadījumi, kuros brigāžu personāls apliecinājis augstu profesionalitāti un pašaizliedzību.