Ziņas

Sabiedrība

Apbalvo par drosmi un pašaizliedzību, glābjot dzīvības

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 151.gadadienu, šodien, pasniedzot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un Iekšlietu ministrijas apbalvojumus, par drosmīgu un pašaizliedzīgu rīcību tika apbalvoti un godināti pieci drosmīgi cilvēki, tā informēja VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa.

Par drosmīgu un pašaizliedzīgu rīcību VUGD Siguldas daļas ugunsdzēsējs glābējs Valters Zeltiņš, Limbažu daļas ugunsdzēsējs glābējs Sandis Paulaskaitis un Valmieras daļas ugunsdzēsējs glābējs Jānis Šurma saņēma VUGD apbalvojumu “Par drosmi”, savukārt Ventspils pilsētas iedzīvotājs Viktors Černišovs un Rīgas tehniskās universitātes students Reinis Dzenis – Iekšlietu ministrijas apbalvojuma zīmi “Par pašaizliedzību”.

Valters ZeltinsPagājušā gada 12.septembrī savā brīvajā laikā Siguldas daļas ugunsdzēsējs glābējs Valters Zeltiņš, braucot uz Siguldu, pamanīja, ka ceļa malā esošajai mājai no jumta un otrā stāva logiem nāk dūmi. Viņš nekavējoties apstājās un devās tuvāk mājai. Pa logu pamanījis 1.stāva istabā cilvēku, Valters Zeltiņš viņu ar klauvējieniem pamodināja. Iekļuvis mājā viņš devās uz otro stāvu, kur dūmu dēļ jau bija gandrīz neiespējami elpot. Mājas otrajā stāvā gulēja četri cilvēki, kuri pat nenojauta par briesmām. Valters Zeltiņš viņus pamodināja un lika nekavējoties pamest māju. Trīs no viņiem izgāja paši, bet vienu – Valters Zeltiņš no degošās mājas iznesa uz rokām. Pateicoties Valtera Zeltiņa pašaizliedzīgajai un ātrajai rīcībai tika izglābtas piecu cilvēku dzīvības.

Sandis PaulaskaitisŠī gada 6.februārī Limbažu daļas ugunsdzēsējs glābējs Sandis Paulaskaitis un Valmieras daļas ugunsdzēsējs glābējs Jānis Šurma devās uz izsaukumu Limbažos, kur sakaru tornī, apmēram 75 metru augstumā bija uzkāpis vīrietis. Sandis Paulaskaitis pa torņa iekšējām kāpnēm uzkāpa līdz vīrietim, bet viņš draudēja lēkt lejā, ja Sandis viņam vēl vairāk pietuvosies. Jānis ŠurmaKad notikuma vietā ieradās Jānis Šurma, abi ugunsdzēsēji – glābēji nolēma vēlreiz kāpt tornī. Šoreiz jau divatā veiktās pārrunas ar vīrieti bija sekmīgas un viņš piekrita kāpt lejā. Ne tikai pārrunas, bet arī nosalušā vīrieša nocelšana no torņa bija abu ugunsdzēsēju glābēju profesionalitātes pierādījums.

Savukārt pagājušā gada 3.maijā Ventspils pilsētas iedzīvotājs Viktors Černišovs makšķerēja Nabas ezerā. Nolēmis jau doties prom, Viktors Černišovs izdzirdēja vārgus palīgā saucienus. Tie bija 2 makšķernieki, kuru laiva apgāzās ezera vidū un viņi atradās aukstajā ūdenī. Viktors Černišovs ātri piepumpēja savu mazo laivu un peldēja pie viņiem. Vispirms viņš aizvilka krastā vienu no vīriešiem, kuram spēki praktiski bija izsīkuši un uzreiz devās pēc otrā vīrieša, kurš arī jau praktiski bija padevies liktenis. Šajā brīdī notikuma vietā ieradās ugunsdzēsēji glābēji un arī otrs nelaimē nokļuvušais vīrietis veiksmīgi tika nogādāts krastā. Pateicoties Viktora Černišova drosmei un pašaizliedzībai tika izglābtas divu cilvēku dzīvības.

Pagājušā gada 17.novembrī Rīgas tehniskās universitātes students Reinis Dzenis no universitātes kopmītnēm devās uz nodarbībām. Tuvojoties tiltiņam pār Zundas kanālu viņš ieraudzīja, ka no tiltiņa ūdenī ielec cilvēks. Nedomājot ne sekundi, Reinis Dzenis novilka virsdrēbes un ieleca ūdenī glābt cilvēku. Saķēris slīkstošo aiz drēbēm, Reinis Dzenis vilka viņu uz krastu. Izcelts krastā, slīkstošais vīrietis tika nodots neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem. Pateicoties Reiņa Dzeņa pareizajai un ātrajai rīcībai tika izglābta cilvēka dzīvība.