Ziņas

Sabiedrība

Apbalvo cilvēku dzīvības glābējus

NOZĪMĪGI APBALVOJUMI. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vidzemes reģionālā centra Cēsu brigāžu atbalsta centra galvenā ārsta palīdze Miranda Šmite saņēma augstāko apbalvojumu “Mūža ieguldījums”, brigādes vadītājs, ārsta palīgs Gunārs Streļčiks saņēmis apbalvojumu “Par profesionalitāti”.Foto: publicitātes

Sakot paldies par profesionalitāti ikdienas darbā, pašaizliedzību, ieguldījumu un izcilu veikumu kritiskos izsaukumos, Neatlieka­mās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) apbalvojis vairāk nekā simts darbinieku, tai skaitā Vidzemes reģionālā centra Cēsu brigāžu atbalsta centra darbiniekus. Pandēmijas dēļ apbalvojumus pasniedza individuāli.

Vidzemes reģionālā centra Cēsu brigāžu atbalsta centra galvenā ārsta palīdze Miranda Šmite saņēma augstāko apbalvojumu “Mūža ieguldījums”. M.Šmite dienestā strādā 29 gadus, esot gan dispečere, gan piedaloties izsaukumos, patlaban veic Cēsu brigāžu atbalsta centra galvenā ārsta palīga amata pienākumus. NMPD pārstāve Arita Freimane, raksturojot kolēģi, norāda, ka M.Šmite ar lielu atbildību attiecas pret vienu no NMPD galvenajiem uzdevumiem – glābt uz saglabāt cilvēku dzīvību – un māca to arī jaunajiem: “Viņa rūpējas par jaunu darbinieku piesaisti kolektīvam, seko pārmaiņām medicīnā, nekad neatsaka padomu jaunajiem. Miranda ir prasīga pret uzticēto personālu. Kolektīvs viņu augstu vērtē un respektē.”

Apbalvojumu “Par profesionalitāti” saņēmis Cēsu brigāžu atbalsta centra brigādes vadītājs, ārsta palīgs Gunārs Streļčiks. Šo pagodinājumu piešķir par godprātīgu un augsti profesionālu amata pienākumu veikšanu, ar savu piemēru stiprinot iestādes reputāciju un profesionālo tēlu. “Druvas” uzrunāts, G.Streļčiks gan atzīst, ka apbalvojums nācis negaidīti, bet vērtē to pozitīvi. Gunāru ceļš līdz dienestam atvedis, kad pēc vidusskolas, kārtojot B kategorijas tiesības, bija jāpierāda arī zināšanas neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā. Tā radījusi interesi, tad iepazīta tuvāk, un tā arī jau daudzus gadus darbs turpināts. G. Streļčiks teic, ka laikā, kad nevadīja neatliekamās palīdzības automašīnu, sapratis, ka pietrūkst ne tikai zilo uguntiņu, bet arī tā gandarījuma, kad viss izdodas, un sāpju, kad kaut kas neizdodas: “Katram, protams, ir sava motivācija, bet mēs visi ceļamies, ejam un darām.”

Gunārs Streļčiks sākotnēji braucis izsaukumos Latgalē, tad strādājis Rīgā, dienesta mācību centrā, bet tagad steidz uz izsaukumiem brigādē Cēsīs. Arita Freimane kolēģi raksturo šādi: “Ar savu pozitīvo attieksmi pret amata pienākumu veikšanu ir paraugs jaunajiem. Prot viņus aizraut un saprotamā, mierīgā veidā apmācīt, dot padomus. Iesaistās mentoru darbā, ievadot jaunos kolēģus darba dzīvē un kolektīvā. Ļoti aktīvi iesaistījies darbinieku apmācībā arī kā treniņnodarbību vadītājs ārstniecības personām, medicīnas asistentiem un operatīvā transportlīdzekļa vadītājiem. Gunārs ar savu piemēru palīdz nest dienesta labo vārdu, viņā ir nemitīga kustība, cīņas spars un pašaizliedzība!”

Apbalvojumu “Atzinības raksts” saņem mediķi, kuri konkrētos gadījumos apliecinājuši augstu profesionalitāti neatliekamās medicīniskās palīdzības organizēšanā vai nodrošināšanā īpaši kritiskās situācijās, spējot pieņemt tūlītējus, atbilstošus lēmumus, lai glābtu un saglabātu pacientu dzīvību. Cēsu pusē šis apbalvojums piešķirts Initai Liepiņlauskai, Vidzemes reģionālā centra Cēsu brigāžu atbalsta centra speciālistei NMP brigāžu atbalsta jautājumos. Viņa bija Siguldas brigādes sastāvā izsaukumā pie nepilnus divus gadus veca bērna, kurš slīka. Mazulis jau neelpoja, bija apstājusies sirdsdarbība, NMPD mediķi strādāja pļavas vidū, nepagurstoši veica sirds netiešo masāžu un citas dzīvībai svarīgas manipulācijas, līdz izsaukuma vietā ieradās ārstu speciālistu brigāde, kura vēl vairāk nekā stundu cīnījās par mazā zēna dzīvību. Pateicoties abu brigāžu darbam, kā arī bērna vecākiem, kuri līdz mediķu ierašanās brīdim, sekojot dispečera norādēm, mazulim veica sirds netiešo masāžu, zēns izdzīvoja, šo­brīd ir sveiks un vesels.

Santa Puriņa, Cēsu brigāžu atbalsta centra brigādes vadītāja, ārsta palīdze, Lana Burdeiko, Cēsu brigāžu atbalsta centra medicīnas asistente, un Igors Sver­ņikovs, Cēsu brigāžu atbalsta centra operatīvā medicīniskā transportlīdzekļa vadītājs, saņēmuši “Atzinības rakstu” par dzīvības glābšanu vīrietim gados, kuram infarkta dēļ apstājās elpošana un sirdsdarbība. Brigāde notikuma vietā vairāk nekā 20 minūtes veiksmīgi veica atdzīvināšanas pasākumus – sirds netiešo masāžu un citas darbības.

Santa Puriņa vērtē: “Tādās situācijās par neko citu nedomā, koncentrējies, lai izdarītu visu labāko pēc visiem algoritmiem. Gandarījums, ja izdodas, bet citreiz nē, kā cilvēkam ir lemts.” Par saņemto apbalvojumu darbiniece teic: “Ir patīkami, ka ir novērtēts mūsu padarītais, lai gan tas ir mūsu ikdienas darbs.” Arī S. Puriņa neatliekamajā medicīniskajā palīdzībā sākusi strādāt, kad, mācoties par ārsta palīdzi, praksē tika iepazīstināta ar šo darbu: “Motivācija ir darīt dzīvē ko nozīmīgu un paliekošu, palīdzēt cilvēkiem.” Viņa teic, ka arī pandēmijas laikā darbā jūtas labi, lai gan ir nogurums no aizsarglīdzekļu lietošanas lielos daudzumos. “Taču visiem šobrīd vajag izturību un veselību, tad viss pārējais būs,” saka S.Puriņa.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *