Ziņas

Sabiedrība

Amatas un Pārgaujas novados šogad plāno uzstādīt “Swedbank” bankomātus

“Swedbank” sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību (LPS) līdz gada beigām 15 novados plāno uzstādīt bankomātus, šodien žurnālistiem pavēstīja “Swedbank” valdes priekšsēdētājs Latvijā Māris Mačinskis un “Swedbank” Ārrīgas reģiona vadītājs Mārtiņš Drusts.

Par kopīgu sadarbību bankomātu parakstīšanā šodien tika noslēgts līgums starp LPS un “Swedbank”.

Bankomāti tiks uzstādīti tajos novados, kuros to patlaban nav un iedzīvotājiem vai nu vispār nav, vai ir ierobežotas iespējas no sava konta izņemt skaidru naudu. Kā pirmais novads, kurā tiks īstenota LPS un bankas sadarbība, būs Rugāju novads. Novada domes priekšsēdētāja Sandra Kapteine atzina, ka bankomāta Rugājos nav kopš 2013.gada septembra un šajā laika periodā naudu varēja izņemt vietējā “Elvi” veikalā, ja kasē bija skaidra nauda. Lai tiktu pie skaidras naudas, iedzīvotāji devušies uz Gulbeni vai Balviem, turklāt nereti iedzīvotāji savākuši kopā vairākas bankas kartes un uzticējuši kādam naudas izņemšanu, atklāja Kapteine.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) uzsvēra, ka šis ir tikai pirmais solis un nevienai bankai nav ierobežojumu sadarboties ar LPS savu bankomātu uzstādīšanā. “Ir gandarījums, ka ir banka, kas izprot Latvijas attīstības nozīmīgumu,” teica ministrs. LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis gan atzina, ka pagaidām neviena cita banka šādu iniciatīvu nav izrādījusi.

Izanalizējot situāciju, banka ir secinājusi, ka bankomātu uzstādīšana ir viens no risinājumiem reģionu attīstībai, pauda Mačinskis. Jo īpaši aktuāli tas kļuva pēc tirgus situācijas izmaiņām banku sektorā, kā rezultātā no vairākiem novadiem izzuda bankomāti. Bankomāti tiks izvietoti iedzīvotājiem ērti pieejamās, bet pašiem bankomātiem pietiekami drošās vietās – tiek apsvērta iespēja par bankomātu izvietošanu pašvaldības ēkās, vietējā veikalā vai Latvijas pasta filiālēs.

Patlaban vēl konkrēts laiks, kad tiks uzstādīti bankomāti, nav noteikts. Taču tas notiks līdz šā gada beigām. Bez Rugāju novada “Swedbank” bankomāti tiks uzstādīti Amatas, Baltinavas, Beverīnas, Burtnieku, Ciblas, Krustpils, Pārgaujas. Riebiņu, Rundāles, Sējas, Vārkavas, Jēkabpils un Daugavpils novadā.

LETA