Ziņas

Sabiedrība

Amatas novads gatavs tūrisma sezonai

Amatas novada pašvaldības tūrisma attīstības un sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Paseka un Vidzemes Tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts ir pārliecināti, ka Amatas novads piedāvā plašu tūrisma pakalpojumu klāstu.Foto: Māris Buholcs

Vidzemes Tūrisma asociācija savu Mārketinga padomes sēdi organizēja Amatas novadā, aicinot ciemos dažādus tūrisma nozares pārstāvjus no visas Vidzemes. Amatas novada domes priekšsēdētāja Elita Eglīte, uzņemot viesus, bilda, ka novadā ir plašs tūrisma piedāvājums, turklāt sākot no augsta līmeņa viesnīcām, kā, piemēram, Zaubes pagastā “Annas Hotel” un Amatciemā SPA pakalpojumi “Jonathan SPA Estate”.

“Vienmēr esam lepojušies ar dabas objektiem, kas ir mūsu novadā. Amatas novadā, Elku kalnā, meklējams Gaujas sākums, kā arī Amatas upe krāšņo mūsu tūrisma piedāvājumu jau no agra pavasara,” bilda E. Eglīte.

Amatas novada pašvaldības tūrisma attīstības un sabiedrisko attiecību speciāliste Indra Paseka, runājot par aktuālo gaidāmajā tūrisma sezonā, lika akcentu uz dažādām atpūtas iespējām.

“Esam priecīgi paziņot, ka varam lepoties ar gastronomijas tūrismu. Šajā sezonā Zaubes pagastā pirmo reizi plašākai auditorijai tiks piedāvāts “Zaubes savvaļas produktu kulinārais festivāls”, kas norisināsies jūlijā. Programmā paredzēta Zaubes mednieku un makšķernieku korporatīva medījumu un zivju degustācija, sarunu cikls “Dabas garša” ar šefpavāru Ēriku Dreibantu par savvaļā atrodamās pārtikas izmantošanu kulinārijā, kā arī vakarā visus priecēs lustīga zaļumballe,” bilda I. Paseka. Tāpat tika norādīts, ka Amatas novads piedāvā daudz un dažādus aktīvās atpūtas pasākumus, sākot no pārgājieniem gar Amatas upi un nūjošošanas aktivitātēm.

“Šajā sezonā ļausim tūristiem baudīt vēl kādu jaunumu – Cecīļu takas. Tas atkal būs piedāvājums būt pie dabas un doties pārgājienā. Turklāt organizēsim nakts pārgājienu, lai būtu vēl aizraujošāk,” sacīja I. Paseka.

Kā liels solis tūrisma attīstībā novadā tiek minēta Āraišu ezerpils nonākšana pašvaldības paspārnē. Pasākumā tika prezentēts projekts, kurā jau redzama multifunkcionāla apmeklētāju centra ēka, kas ļautu ne tikai ērti, kvalitatīvi apkalpot tūristus, bet šajā ēkā arī tiktu organizēti dažādi pasākumi un semināri. Tāpat tiek domāts par iespēju tūristiem uz vietas redzēt, kā tiek darinātas Āraišu ezerpils mājiņas.

“Ideju mums ir daudz, un domājam, ka tūrisma nozarē esam bagāti. Lepojamies ar cilvēkiem, kuri šajā jomā darbojas. Sagaidām pārsteigumus arī no Skujenē topošā seno lietu muzeja,” sacīja I. Paseka.

Vidzemes Tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts izteica atzinīgus vārdus par Amatas novada tūrisma plāniem, sakot, ka novadā ir daudz labu tūrisma nozares uzņēmumu un zemnieku saimniecību.