Ziņas

Uzņēmējdarbība

Amatas novada SIA “Forma machinery” plāno inženieru un konstruktoru skaita pieaugumu uzņēmumā

Amatas novada Ieriķos reģistrētā uzņēmuma SIA “Forma machinery” darbinieku īpatsvarā plānojams inženieru un konstruktoru skaita pieaugums, kas ļautu ražot iekārtas ar lielāku pievienoto vērtību, ko pašreiz ierobežo kvalificētu speciālistu trūkums, minēts uzņēmuma 2015.gada pārskatam pievienotajā vadības ziņojumā.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, SIA “Forma machinery” apgrozījums pērn samazinājies par 66%, sasniedzot 910 118 eiro. Pērn uzņēmums izkļuvis no 535 265 eiro lielajiem zaudējumiem, kas reģistrēti 2014.gadā, un strādājis ar 12 570 eiro lielu peļņu. SIA “Forma machinery” nodarbina 34 cilvēkus, kas ir par sešiem mazāk nekā gadu iepriekš.

Uzņēmuma vadības ziņojumā minēts, ka līdz ar kokapstrādes nozares izaugsmi iekārtu pasūtītāji lielāku vērību pievērš darba ražīguma paaugstināšanai, kas vienlaikus nodrošina arī to konkurētspējas palielināšanos. Sekojot šai tendencei, SIA “Forma machinery” tirgū piedāvā nestandarta kokapstrādes iekārtu un līniju izstrādājumus. SIA “Forma machinery” šajā pārskata periodā veiksmīgi turpinājusi iepriekš sākto ražošanas un pārdošanas stratēģijas īstenošanu. Uzņēmums paralēli esošajiem standarta izstrādājumiem un veiksmīgi realizētajiem nestandarta projektiem veidojis sadarbību arī ar citiem metālapstrādes iekārtu ražotajiem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Šajos projektos uzņēmums veic komplicētākos izstrādes darbus, procesu koordinēšanas funkciju, ka arī atbild par gala rezultātu.

Lielākie nestandarta iekārtu un līniju pasūtījumi joprojām tiek saņemti no koksnes pārstrādes uzņēmumiem Latvijā un veido 84% no visa uzņēmuma apgrozījuma. Galvenie uzņēmuma nestandarta iekārtu pasūtītāji ir taras materiālu ražotāji, kuri piedāvā savu produkciju lieliem tirdzniecības tīkliem un eksportam. 2015.pārskata gadā SIA “Forma machinery” ir samazinājies sniegto pakalpojumu apjoms salīdzinājumā ar iepriekšējo periodu par 66%.

2015.pārskata gadā nav sarukuši realizācijas apjomi uz Eiropas Savienības valstīm, palielinājies realizācijas apjoms uz trešajām valstīm, kas saistīts ar ekonomiskās situācijas uzlabošanos. 2015.pārskata gads noslēdzies pozitīvi ar 12 569 eiro peļņu, ko uzņēmuma vadība vērtē kā nelielu, bet jūtamu izmaksu optimizācijas rezultātu, nākamajos periodos lielāku vērību pievēršot rentabilitātes rādītāju pozitīvākai attīstībai, kas ļautu uzņēmumam stabili turpināt izaugsmi un nostiprināt pozīcijas nozarē.

SIA “Forma machinery” reģistrēta 1992.gadā. Uzņēmuma īpašnieks ir Atis Garklāvs.