Ziņas

Uzņēmējdarbība

ĀM mudina Latvijā akreditēto diplomātisko misiju vadītājus veidot aktīvāku sadarbību ar Cēsīm

Šonedēļ, 20.septembrī, norisinājās ikgadējais Latvijā akreditēto diplomātisko misiju vadītāju reģionālais brauciens, uz Vidzemi, Cēsīm, un tā laikā Ārlietu ministrijas (ĀM) valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs mudināja diplomātus veidot aktīvāku sadarbību ar pilsētu un tās uzņēmējiem, aģentūru LETA informēja ĀM.

Uzrunājot vēstniekus, Pildegovičs uzsvēra, ka ikgadējo apmeklējumu mērķis ir veidot un attīstīt kontaktus Latvijas reģionos. “Šogad brauciens notiek uz Cēsīm – otru lielāko Vidzemes pilsētu, kurai ir ambīcijas kļūt par Latvijas kultūras galvaspilsētu. Turklāt Cēsīs ir arī enerģiski un iedvesmojoši līderi, kas dara jaunas un pārgalvīgas lietas,” sacīja valsts sekretārs.

Viesus sveica arī Cēsu novada domes priekšsēdētājs Juris Rozenbergs (V), iepazīstinot ar pilsētu, tās attīstību un piedāvātajām iespējām. Tāpat brauciena laikā vēstnieki iepazina Vidzemes reģiona ekonomiskās sadarbības un investīciju iespējas. Viesi izrādīja īpašu interesi par uzņēmumu SIA “Dores Fabrika”, kas veiksmīgi darbojas koka māju izstrādē un celtniecībā. Tāpat vēstnieki interesējās par piedāvātajiem ēku arhitektūras risinājumiem, kuros apvienotas mūsdienu prasības pret vidi un kvalitāti un latviešu amatniecības tradīcijas.

Savukārt apmeklējot “Vides risinājumu institūtu”, ārvalstu diplomātisko misiju vadītāji plašāk uzzināja par tā sadarbību ar Eiropas Kosmosa aģentūru (EKA) un veiktajiem pētījumiem. Vēstnieki arī viesojās Cēsu pils kompleksā un Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, kā arī apmeklēja Amatciemu. Braucienā piedalījās vairāk nekā 30 Latvijā akreditētie ārvalstu rezidējošie un nerezidējošie vēstnieki, norādīja ĀM.