Ziņas

Kriminālziņas

Alūksnes tiesai nodod lietu par kanabisa audzēšanu un realizēšanu

Prokuratūra nodevusi Alūksnes rajona tiesai krimināllietu par kanabisa audzēšanu, realizēšanu un glabāšanu.

Prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina aģentūru LETA informēja, ka apsūdzētā persona laikā no pagājušā gada aprīļa līdz septembrim lielās platībās sēja un audzēja narkotiskās vielas saturošus augus, lai no tiem iegūtu kanabisu.

Pēc minētās narkotiskās vielas izžāvēšanas apsūdzētā persona bija nolēmusi to audzēt un izgatavot ne tikai paša lietošanai, bet arī realizēt paziņām, lai iegūtu naudu.

Pagājušā gada 11.septembrī kratīšanā apsūdzētās personas dzīvesvietā izņemts puķu pods ar kaņepei līdzīgu augu. Tāpat policijas darbinieki apsūdzētās personas siltumnīcā izņēma 1,44 kilogramus nežāvētu kaņepēm līdzīgu augu.

Tāpat apsūdzētā persona savā dzīvesvietā nolūkā realizēt nelikumīgi izgatavoja, audzējot, kaltējot, sasmalcinot, safasējot, un glabājot 784 gramus kanabisa un cepumam līdzīgu vielu, kas satur 32 gramus kanabisa.

Apsūdzētā persona šīs sevišķi bīstamās narkotiskās vielas lietoja pati, kā arī vairākas reizes tās pārdeva savām paziņām.

Savukārt 2010.gadā apsūdzētā persona bez nodoma realizēt neatļauti iegādājās, pārvadāja un līdz pērnā gada 11.septembrim savā dzīvesvietā glabāja 0,14 gramus metamfetamīna.