Ziņas

Kriminālziņas

Alūksnes tiesa turpinās skatīt lietu par marihuānas audzēšanu

Šodien Alūksnes rajona tiesa turpinās skatīt krimināllietu par kanabisa audzēšanu, realizēšanu un glabāšanu, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Kā aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, apsūdzētā persona laikā no pagājušā gada aprīļa līdz septembrim lielās platībās sēja un audzēja narkotiskās vielas saturošus augus, lai no tiem iegūtu kanabisu.

Pēc minētās narkotiskās vielas izžāvēšanas apsūdzētā persona bija nolēmusi to audzēt un izgatavot ne tikai paša lietošanai, bet arī realizēt paziņām, lai iegūtu naudu.

Pagājušā gada 11.septembrī kratīšanā apsūdzētās personas dzīvesvietā izņemts puķu pods ar kaņepei līdzīgu augu. Policijas darbinieki apsūdzētās personas siltumnīcā izņēma arī 1,44 kilogramus nežāvētu kaņepēm līdzīgu augu.

Apsūdzētā persona savā dzīvesvietā nolūkā realizēt nelikumīgi izgatavoja – audzējot, kaltējot, sasmalcinot, safasējot un glabājot – 784 gramus kanabisa un cepumam līdzīgu vielu, kas satur 32 gramus kanabisa. Apsūdzētā persona šīs sevišķi bīstamās narkotiskās vielas lietoja pati, kā arī vairākas reizes tās pārdeva savām paziņām.

Savukārt 2010.gadā apsūdzētā persona bez nodoma realizēt neatļauti iegādājās, pārvadāja un līdz pagājušā gada 11.septembrim savā dzīvesvietā glabāja 0,14 gramus metamfetamīna.