Ziņas

Kriminālziņas

Alūksnes tiesa izskatīs lietu par zāles pļāvēja zādzības mēģinājumu un žoga bojāšanu

Alūksnes rajona tiesa šodien plkst.10 izskatīs krimināllietu, kurā trīs jaunieši apsūdzēti par zāles pļāvēja zādzības mēģinājumu un tīšu sētas žoga bojāšanu, aģentūru LETA informēja tiesas pārstāve Milvi Djomina.

Kā iepriekš aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras sabiedrisko attiecību speciāliste Una Rēķe, jaunieši personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās izdarīja svešas kustamas mantas zādzības mēģinājumu, iekļūstot slēgtā teritorijā un tīši bojājot svešu mantu.

Būdami alkohola ietekmē, apsūdzētie jaunieši devušies uz dārzu kompleksu nolūkā zagt zemenes. Pārkāpuši sētai un pārmeklējuši teritoriju, apsūdzētie pamanīja zāles pļāvēju, kuru nolūkā nozagt iedarbināja ar aizdedzē atstātajām atslēgām.

Divi no jauniešiem pacēla sētas žoga pinumu, tādējādi to bojājot, lai trešais jaunietis varētu izbraukt ar zāles pļāvēju no teritorijas. Nozagt zāles pļāvēju jauniešiem neizdevās, jo pēc izbraukšanas aiz sētas tam beidzās degviela. Jaunieši zāles pļāvēju iestūma dīķī, bet paši no notikuma vietas aizbēga.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai divām apsūdzētajām personām apsūdzība uzrādīta pēc Krimināllikuma (KL) 15.panta 4.daļas, KL 175.panta 3.daļas un KL 185.panta 1.daļas. Savukārt vienai personai apsūdzība uzrādīta pēc KL 15.panta 4.daļas un KL 175.panta 3.daļas.

LETA