Ziņas

Sabiedrība

Alūksnes pašvaldība apbalvos novada lielākos uzņēmējus un atbalstīs jaunos

Šodien plkst.11 Alūksnes novada pašvaldības pārstāvji mākslas skolas telpās, pasniedzot apbalvojumu “Pagodinājums uzņēmējdarbībā”, pateiksies vairākiem novada uzņēmējiem, kā arī noslēgs līgumus ar četriem jaunajiem uzņēmējiem par pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanu viņu biznesa ideju īstenošanai.

Kā aģentūru LETA informēja Alūksnes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka, pašvaldības apbalvojums “Pagodinājums uzņēmējdarbībā” tiks pasniegts uzņēmumiem, kuri ir noturīgi lielākie iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāji. Sabiedrību ar ierobežotu atbildību un akciju sabiedrību grupā tie ir SIA “Alta S”, SIA “Alūksnes energoceltnieks”, SIA “Jaunlaicenes industrija”, SIA “4 plus”, SIA “Ozoli AZ”, SIA “Valdis”, SIA “Maritec” un SIA “Sorma”.

Minēto apbalvojumu saņems arī vairāki saimnieciskās darbības veicēji – Inga Dreimane, Inese Priedīte, Uģis Zavadskis un Jānis Stabingis. Viņiem pašvaldība pateiksies par stabilitāti iedzīvotāju ienākuma nodokļa iemaksās, lokālpatriotismu un vietējai sabiedrībai nozīmīgu pakalpojumu nodrošināšanu.

Rudenī pašvaldība aicināja arī sabiedrību pieteikt apbalvošanai uzņēmējus vairākās nominācijās. Pašvaldības apbalvojums “Pagodinājums uzņēmējdarbībā” nonāks pie SIA “J.A.Lejas” no Annas pagasta nominācijā “Uzticams sadarbības partneris”, pie SIA “Andas darbnīca” no Veclaicenes pagasta nominācijā “Alūksnes novada tēla popularizētājs” un pie SIA “Home Design” (veikals “Sufle”) nominācijā “Jaunais uzņēmējs”.

Šajā dienā Alūksnes novada pašvaldība noslēgs līgumus arī ar četriem jaunajiem uzņēmējiem par viņu biznesa ideju līdzfinansēšanu. Pašvaldības izsludinātajam jauniešu biznesa ideju konkursam, kura mērķis ir veicināt jaunu komersantu vai saimnieciskās darbības veicēju veidošanos novadā, motivējot jauniešus sākt savu biznesu, savas uzņēmējdarbības idejas bija iesnieguši četri novada jaunieši, un pašvaldība to atbalstam piešķīrusi visu prasīto līdzfinansējumu.

Ar 2850 eiro līdzfinansējumu pašvaldība atbalstīs malienieša Jāņa Zeltiņa galdniecības pakalpojumu sniegšanas projektu masīvkoka mēbeļu un koka kublu ražošanai. Alsviķieša Raimonda Lapacinska koka multifunkcionālu iekšējo telpu dizaina priekšmetu ražotnei pašvaldība piešķirs 2300 eiro līdzfinansējumu. Lindas Strazdas no Jaunalūksnes pagasta plānam izveidot sertificētu šķirnes trušu audzētavu piešķirts 1664 eiro pašvaldības līdzfinansējums. Savukārt alūksnietei Danielai Dobrovoļskai, lai īstenotu viņas biznesa ideju izveidot rokām darinātu kažokādas un ādas izstrādājumu ražošanu Alūksnes novadā, pašvaldība piešķirs 1283 eiro līdzfinansējumu.

Kopumā Alūksnes novada pašvaldība kopš 2011.gada ir atbalstījusi un piešķīrusi līdzfinansējumu divpadsmit “Jauniešu biznesa ideju konkursa” dalībniekiem par kopējo summu 23 037 eiro.

LETA