Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 20. februāra plkst. 6.30 līdz 21. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus –divus uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.
Vakar plkst. 12.10 tika saņemts izsaukums uz Vecpiebalgas novada Dzērbenes pagastu, kur dega vienstāva garāža 30m² platībā. Plkst. 13.45 ugunsgrēks tika likvidēts.
Plkst. 18.43 VUGD saņēma informāciju, ka Alūksnes novadā vienstāva vairākdzīvokļu ēkas dzīvoklī izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvoklī bija dedzis dīvāns 2 m² platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās kaimiņi bija izveduši ārā no dzīvokļa tās iemītnieku, kurš cieta ugunsgrēkā un paši apdzēsuši degošo dīvānu. Tā kā mājoklī nebija uzstādīts dūmu detektors, tikai pateicoties kaimiņu vērīgumam un pareizai rīcībai šī ugunsgrēka sekas nebija daudz traģiskākas!