Ziņas

Izklaide

Alūksnes novadā plaši svinēs Latvijas dzimšanas dienu

17.novembrī Alūksnes pašvaldības administratīvās ēkas lielajā zālē notiks Latvijas proklamēšanas gadadienai veltīts pasākums “Es ozola zīle Tev vainagā”, kura laikā Alūksnes novada pašvaldība pasniegs tās augstāko apbalvojumu “Sudraba zīle”, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Pasākumā uzstāsies Normunds Veļķeris un Alūksnes novada vidusskolas zēnu kora grupa (vadītāja Inese Krūmiņa), savukārt otrajā daļā muzicēs cēsnieks Rihards Saule mūziķu Jāņa Bērziņa (ģitāra) un Toma Poiša (kontrabass) pavadījumā. Viņu izpildījumā skanēs zināmākās Imanta Kalniņa dziesmas akustiskā versijā, atspoguļojot dažādus komponista radošās darbības gadus.

Valsts svētku pasākumā pašvaldība pasniegs deviņus apbalvojumus “Sudraba zīle”. Nominācijā “Izglītība” to saņems Alūksnes novada vidusskolas direktore Ilze Līviņa un Alūksnes Bērnu un jauniešu centra interešu izglītības skolotāja Daiga Ozoliņa. Nominācijā “Kultūra” apbalvojums “Sudraba zīle” nonāks pie Ingas un Uģa Prauliņiem, zeltinieša, mūziķa mūža garumā Gunāra Kalēja un Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalme” vadītājas Renātes Pilipas. Savukārt nominācijā “Sabiedrība” šoreiz divi kolektīvi apbalvojumi – biedrībai “Astes un ūsas” un Laivu ģimenei no Zeltiņiem. Keramiķis Uģis Puzulis saņems “Sudraba zīli” nominācijā “Novada cildinātājs”, bet nominācijā “Atbalsts pašvaldībai” apbalvojums nonāks zemnieku saimniecības “Sprogas” īpašnieka Ivara Tīca rokās.

Kopumā šogad pašvaldības apbalvojumam “Sudraba zīle” sabiedrība bija pieteikusi 33 pretendentus. Pieteikumus izvērtēja komisija, kuras sastāvā bija domes deputāti, izglītības un kultūras jomu un sabiedrības pārstāvji no nevalstiskajām organizācijām un Jauniešu konsultatīvās padomes. Lēmumu par komisijas izvirzīto pretendentu apbalvošanu 23.oktobrī pieņēma Alūksnes novada dome.

Jau sākot no Lāčplēša dienas, Alūksnes novadā notiek dažādi patriotiski pasākumi. Māriņkalna tautas namā valsts svētkiem veltīts pasākums notiks 14.novembrī plkst.19.

15.novembrī plkst.17 Jaunlaicenes muižas muzejs visus interesentus ielūdz uz lekciju “Brīvības cīņas Jaunlaicenes pusē”, bet plkst.19 Jaunlaicenes tautas namā notiks Latvijas valsts dzimšanas dienas svinības, kurā suminās pagasta jaundzimušos, godinās čaklākos un būs Viktora Zemgala koncerts. Veclaicenes tautas namā šai dienā plkst.18 pasākumā “Starp Lāčplēša dienu un valsts svētkiem 15 gadi ar dziesmu sirdī” svinēs gan valsts svētkus, gan pagasta vīru vokālā ansambļa 15.dzimšanas dienu. Plkst.19 Latvijas proklamēšanas gadadienai veltīts pasākums sāksies Pededzes tautas namā un Jaunannas tautas namā, kur iedzīvotājus aicinās uz Latvijas dzimšanas dienas koncertu “Mana tautasdziesma”. 15.novembrī plkst.20 Malienas tautas namā notiks svinīgs pasākums “Labo vārdu virpulī!” un liriski izklaidējoša koncertprogramma “Ciemos pie māsīcas Latvijā”, kurā piedalīsies Ieva Bistrova, Ilva Karro un pie klavierēm – Aija Bērziņa. Alūksnes muzejā, svinot Latvijas dzimšanas dienu, visu mēnesi skatāma foto izstāde “Latvijas lepnums – šokolāde “Laima”''. Tādēļ 15.novembrī no plkst.10 ikviens aicināts uz pasākumu “Svinēsim svētkus kopā”, kur būs izstādes atklāšana, radošā darbnīca, kurā varēs saiņot saldumus un veidot apsveikumu Latvijai dzimšanas dienā, kā arī filma “Saldumu pilsēta” par AS “Laima” vēsturi.

16.novembrī plkst.13 Latvijas valsts dzimšanas dienai veltīts sarīkojums, kurā pasniegs pagasta pārvaldes pateicības un būs koncertprogramma “Ciemos pie māsīcas Latvijā”, notiks Alsviķu kultūras namā. Plkst.18 Mārkalnes tautas namā būs Latvijas Republikas proklamēšanai veltīts pasākums ar brāļu Puncuļu koncertu, bet plkst.19 valsts svētku koncerts “Latvija ir visskaistākā – tik un tā” ar pagasta amatiermākslas kolektīvu piedalīšanos sāksies Kolberģa tautas namā.

Liepnas tautas namā valsts gadadienai veltīts pasākums notiks 17.novembrī plkst.17.

18.novembrī plkst.12 Latvijas proklamēšanas dienu svinēs Zeltiņu tautas namā ar liriski izklaidējošu koncertprogrammu “Ciemos pie māsīcas Latvijā”, bet plkst.13 valsts svētkiem veltīts Annas un Mārkalnes pagastu amatiermākslas kolektīvu koncerts notiks Annas kultūras namā.

20.novembrī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 7.- 9.klašu ēkas aktu zālē no plkst.15.30 ikviens aicināts uz dokumentālās filmas “Štābs Ipiķi”, spēlfilmas “Modris” un animācijas filmas “Akmeņi manās kabatās” skatīšanos un sarunu ar režisoriem Juri Kursieti un Ivaru Zviedri un filmas “Modris” aktieri Kristapu Pikšu.

Savukārt 21.novembrī plkst.12 Bejas novadpētniecības centrā notiks tikšanās ar dzejnieci, novadnieci Vēsmu Kokli – Līviņu un Andra Voiciša fotoizstādes “Nojausmās un vīzijās” atklāšana pasākumā “Apvij Latvijai dzejas un mākslas jostu!”, bet plkst.19.30 Liepnas tautas namā demonstrēs Jura Kursieša debijas filmu “Modris”.

LETA