Ziņas

Sabiedrība

Alūksnes novadā par robežas nelikumīgu šķērsošanu aiztur desmit Vjetnamas pilsoņus

Alūksnes novadā vakar par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturēti desmit Vjetnamas un viens Krievijas pilsonis, kā arī divi personu pārvietotāji, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzē.

Vjetnamiešu pārvietotāji ir Lietuvas un Tadžikistānas pilsoņi.

Pret astoņiem Vjetnamas pilsoņiem sākts kriminālprocess par valsts robežas tīšu nelikumīgu šķērsošanu personu grupā, pret Lietuvas un Tadžikistānas pilsoni – par apzinātu vairāku personu nodrošināšanu ar iespēju nelikumīgi uzturēties Latvijas teritorijā, savukārt pret Krievijas pilsoni ierosināta lieta par valsts robežas tīšu nelikumīgu šķērsošanu.

Nepilngadīgie Vjetnamas pilsoņi izmitināti Aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centrā Daugavpilī, savukārt pārējie likumpārkāpumi ievietoti Valsts policijas Īslaicīgas aizturēšanas vietā.

Kopš gada sākuma par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu kopumā aizturēti 46 trešo valstu piederīgie, tostarp 33 Vjetnamas pilsoņi un 11 personu pārvietotāji. Savukārt pērn kopumā aizturēti 463 trešo valstu piederīgie, tostarp 309 Vjetnamas, 70 Irākas, 30 Afganistānas un 25 Krievijas pilsoņi.