Ziņas

Sports

Alūksnes novadā notiks sacensības ziemas orientēšanās sportā ar slēpēm

No 20.februāra līdz 21.februārim Alūksnes novada Veclaicenes pagasta Kornetu ciemā notiks Latvijas čempionāts ziemas orientēšanās sportā ar slēpēm, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Druvis Mucenieks.

Pirmajā sacensību dienā orientieristi sacentīsies sprinta sacensībās. Sacensību starts plkst.14. Savukārt 21.februārī notiks sacensības vidējā distancē, kuru starts paredzēts plkst.11. Kā informē organizatori, iepriekš bija paredzētas arī stafešu sacensības, tomēr pieņemts lēmums, ka īsajā sacensību sagatavošanas laikā vēl trešo disciplīnu sarīkot nav iespējams.

Sprinta sacensībās distanču garumi sniegotajās trasēs svārstās no diviem līdz četriem kilometriem (km), bet vidējās distances garākajos posmos sportistiem būs jāmēro gandrīz 10 km.

Sacensībās startēs arī Lietuvas sportisti, kuri izraudzījušies šīs sacensības par savas valsts čempionātu. Alūksnes novada pašvaldības sporta darba organizators Vilnis Veļķeris informē, ka uz sacensībām varētu ierasties ap 200 dalībnieku.

Vadoties no šo sacensību rezultātiem, labākie Latvijas jaunie orientieristi dosies uz Austriju, kur norisināsies Eiropas jauniešu un Pasaules junioru čempionāts ziemas orientēšanās sportā.

Latvijas čempionātu ziemas orientēšanās sportā ar slēpēm organizē orientēšanās klubs “Alūksne/Ape”, Latvijas Orientēšanās federācija, Alūksnes novada pašvaldība un Veclaicenes pagasta pārvalde.