Ziņas

Kriminālziņas

Alūksnes novadā atrasts sievietes līķis, aizturēta viena persona

14.janvāra pēcpusdienā Alsviķu pagastā kādā dzīvoklī tika atrasts sievietes līķis ar redzamām vardarbīgas nāves pazīmēm. Aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu vienai personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

14.janvārī Alūksnes novada Alsviķu pagastā ap pulksten 14:20, policijai ierodoties notikuma vietā, tika atrasts 1978.gadā dzimušas sievietes līķis, kam tika konstatētas vardarbīgas nāves pazīmes. Valsts policijas amatpersonas uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēja 1984.gadā dzimušu vīrieti. 16.janvarī tiesa vīrietim piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu.

Policijā par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125.panta trešās daļas. Par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei, vai par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, ja to izdarījusi organizēta grupa, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Policija nozīmējusi ekspertīzes un turpina lietas izmeklēšanu.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.