Ziņas

Kriminālziņas

Alūksnes novadā atklāti divi marihuānas audzēšanas gadījumi

Marihuānas audzētavā. Audzētie stādi, ko policijas darbinieki atrada kādā meža masīvā Alūksnes novadā kādas pamestas ēkas bēniņos.Foto: no policijas

Alūksnes novadā mēneša laikā atklātas divas vietas, kur personas nodarbojušās ar marihuānas audzēšanu. Aizdomās par šo noziegumu aizturētas trīs personas, izņemti 16 marihuānas stādi un 10 stādu saknes, kā arī audzēšanai paredzētais aprīkojums, informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse.

Pēc viņas sniegtās informācijas, pirmais gadījums konstatēts 22.jūlijā. Alūksnes policija izmeklēšanas laikā atklāja, ka apreibinošie augi tiek audzēti Alūksnes novadā, meža masīvā kādas pamestas ēkas bēniņos. Tur policisti atrada un izņēma 16 stādus un aizdomās par šo likumpārkāpumu aizturēja divus vīriešus.

Pēc nedēļas identisks likumpārkāpums konstatēts kādā dzīvoklī, kur policisti atrada un izņēma 10 marihuānas stādu saknes, kas palikušas pēc lapu novākšanas. Šajā gadījumā tikai aizturēts viens vīrietis.

marihuana_stadiAbos gadījumos policijā sākts kriminālprocess pēc diviem Krimināllikuma pantiem – Par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un Par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt, kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Šobrīd personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Policija turpina izmeklēšanu.