Ziņas

Sabiedrība

Alūksnes novadā atklās Kornetu skatu torni

Šōnedēļ, 26.septembrī, Alūksnes novada Veclaicenes pagastā atklās Kornetu skatu torni, aģentūra LETA noskaidroja Dabas aizsardzības pārvaldē.

Skatu tornis dabas liegumā “Korneti – Peļli” ir 27 metru augsts. No tā Drusku pilskalna dabas takas apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt skatu gan uz Alūksnes, gan Hanjas augstieni Igaunijā un pat redzēt Munameģi. Gleznainajā apkārtnē ir četras dabas takas, kas ļauj apskatīt “Kornetu – Peļlu” gravu, ielejas, ezerus un pakalnus.

Torņa atklāšanā, kas paredzēta plkst.10, klātesošos uzrunās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāvji, Dabas aizsardzības pārvaldes un vietējās pašvaldības vadība un tūrisma speciālisti, kā arī objekta būvnieki un citas personas.

Tornis tapis ar Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda finansējumu projektā “Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās. II kārta”.

LETA jau ziņoja, ka ar ES Kohēzijas fonda atbalstu Dabas aizsardzības pārvalde šogad teju visā Latvijā ierīko un atjauno dabas tūrisma infrastruktūru. Dažādās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās tiek veidotas laipas, tiltiņi, gājēju takas, norobežojumi un veikta skatu torņu, platformu būvniecība. Pie atsevišķiem infrastruktūras objektiem tiek izvietotas atkritumu urnas un tualetes. Top informācijas stendi un norāžu zīmes, tajā skaitā arī īpaši aizsargājamo dabas teritoriju robežzīmes. Tiks izveidoti stāvlaukumi un sakārtoti piebraucamie ceļi.