Ziņas

Sports

Alūksnes novada apbalvojums “Pagodinājums sportā” piešķirts biatlonistam Andrejam Rastorgujevam

Izvērtējot aizvadītā gada veikumu kultūrā un sportā, Alūksnes novada pašvaldība šo jomu labākajiem pasniegusi apbalvojumus “Pagodinājums kultūrā” un “Pagodinājums sportā”. Viens no apbalvojumiem “Pagodinājums sportā” piešķirts biatlonistam Andrejam Rastorgujevam par augstiem sasniegumiem biatlonā un Alūksnes novada popularizēšanu pasaulē.

Kā aģentūru LETA informēja Alūksnes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka, Rastorgujevs gan pasākumā piedalīties nav varējis, tāpēc apbalvojumu dēla vietā saņēma viņa vecāki, kurus pasākumā sveica un pateicās arī Latvijas Biatlona federācijas vadība – Baiba Broka un Gundars Upenieks.

Apbalvojumu “Pagodinājums sportā” pašvaldība pasniedza arī sportistam Oskaram Muižniekam par atzīstamiem rezultātiem biatlonā, slēpošanā, riteņbraukšanā un neatlaidību sportā. Pagodinājums piešķirts arī brīvprātīgajam trenerim Ērikam Grosam par mērķtiecīgu un aktīvu līdzdalību veselīga dzīvesveida un sportisko aktivitāšu organizēšanā un popularizēšanā Alūksnes novadā. Viņš pasākumā gan nepiedalījās, tādēļ apbalvojums tika pasniegts Ilzenes pagasta pārvaldes vadītājai Ingrīdai Sniedzei.

Pašvaldības apbalvojumus saņēma arī autosporta pārstāvji – autorallija ekipāža Renārs Salaks un Zigurds Kalniņš. Pagodinājums piešķirts par augstiem sasniegumiem autosportā un Alūksnes atpazīstamības veicināšanu pasaulē, savukārt biedrībai “Autosporta klubs “Alūksne”” – par neatlaidību, entuziasmu un profesionālu darbu, organizējot autosporta sacensības Alūksnes novadā.

Sporta jomā tika pasniegts apbalvojums arī par mūža ieguldījumu, un šajā reizē to saņēma ilggadējs Liepnas vidusskolas sporta skolotājs Vilhelms Kukličs.

Savukārt apbalvojumu “Pagodinājums kultūrā” saņēma Pededzes tautas nama vadītāja Tatjana Steklova par inovatīvu, radošu un nozīmīgu devumu Pededzes pagasta un Alūksnes novada kultūrvides saglabāšanā un pilnveidošanā. Alūksnes pilsētas tautas nama deju kopu “Jukums” un “Olysta” vadītājam Agrim Veismanim apbalvojums piešķirts par nozīmīgu ieguldījumu deju nozares attīstībā un Alūksnes novada popularizēšanu Latvijā un pasaulē. Veismanis gan pasākumā piedalīties nevarēja, tādēļ apbalvojumu saņēma un pateicības vārdus no viņa nolasīja Alūksnes pilsētas tautas nama direktore Sanita Bērziņa.

Alūksnes pilsētas tautas nama skolotāju kora “Atzele” diriģentam Jānim Baltiņam apbalvojums tika pasniegts par nozīmīgu ieguldījumu koru nozares attīstībā un izciliem sasniegumiem starptautiskajos konkursos. Zeltiņu tautas nama vadītāja Gunita Paleja apbalvojumu saņēma par profesionalitāti un nozīmīgu devumu jaunu kultūras tradīciju veidošanā Alūksnes novadā. Pasākumā pašvaldības pārstāvji pasniedza arī divus apbalvojumus par mūža ieguldījumu kultūrā – Alūksnes pilsētas bibliotēkas bērnu literatūras nodaļas vadītājai Dzidrai Bauerei un vēsturniekam un novadpētniekam Jānim Līcim.

Apbalvojumu moto ir “Ūdens lāse pasauli maina nevis ar spēku, bet neatlaidību”, un tas simboliski pauž gan sportistu neatlaidīgo cīņu par rezultātiem, gan kultūras jomas pārstāvju nerimstošo radošo garu.

Līdz ar Pagodinājuma rakstu apbalvojamie saņēma arī Alūksnes metālmākslinieka Laimoņa Bāliņa kaltus oriģinālus svečturus, kas simbolizē ūdens lāsi, kā arī naudas balvas. Apbalvojumus novada kultūras un sporta ļaudīm pasniedza un ar apsveikuma vārdiem sveica Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Fomins, Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte un sporta darba organizators Vilnis Veļķeris.

LETA