Ziņas

Kriminālziņas

Alūksnes novadā aiztur Krievijas pilsoni ar 600 000 kontrabandas cigarešu

Alūksnes novada Pededzes pagastā, 65 metrus no Krievijas robežas, vakar aizturēts kāds Krievijas pilsonis, kurš personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās pāri valsts robežai uz Latviju ar speciāli izveidotām ietaisēm nelikumīgi pārvietoja 60 kastes ar kopumā 600 000 kontrabandas cigarešu.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts robežsardzes (VRS) Preses un sabiedrisko attiecību dienesta galvenā inspektore Kristīne Pētersone, vīrietis cigarešu transportēšanai pāri valsts robežgrāvim bija izmantojis speciāli šim nolūkam izveidotu mehānismu ar trosi, vinču un trīšiem.

1961.gadā dzimušais vīrietis tika aizturēts automašīnā “Chrysler Voyager”, kurā viņš bija iekrāvis minētās cigarešu kastes ar aptuveno vērtību 42 000 latu apmērā. Aizturēšanas operāciju veica VRS Galvenās pārvaldes un Viļakas pārvaldes kriminālizmeklēšanas struktūrvienību amatpersonas sadarbībā ar Aviācijas pārvaldes Apsardzes un speciālo uzdevumu nodaļas robežsargiem.

Kā norādīja Pētersone, personas aizturēšanai pirmo reizi robežsardzes pēdējo gadu praksē tika lietoti ieroči, izdarot brīdinājuma šāvienus. Apskatot notikuma vietu, tika atklātas vēl divu personu pēdas, taču, dienesta sunim sekojot pa tām, nekādas personas netika atrastas.

Par konstatēto kontrabandas faktu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta 3.daļas, kurā paredzētā sankcija ir brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem, piespiedu darbs vai naudas sods līdz 200 minimālajām mēnešalgām (36 000 latu), konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Aizturētais Krievijas pilsonis ievietots Valsts policijas Alūksnes rajona Policijas pārvaldes īslaicīgas aizturēšanas vietā.

VRS vadība prognozē, ka nelikumīgas preču pārvietošanas gadījumi atkārtosies, jo pārkāpēji labi pārzina gan situāciju finanšu jomā, gan tehnisko resursu izmantošanu robežsardzē. Taču, neskatoties uz ekonomisko situāciju valstī, VRS pastiprināti vērsīs uzmanību noziedzīgu nodarījumu atklāšanai, kā arī personāla papildu apmācībai, rēķinoties ar pārkāpēju iespējamu pretošanos, uzsvēra Pētersone.

LETA