Ziņas

Sabiedrība

Alūksnes iedzīvotāji piedāvājuši divus dzīvokļus gāzes eksplozijā cietušo izmitināšanai

Saistībā ar sestdienas, 3.septembra, vakarā Torņa ielas 15.namā notikušo gāzes eksploziju no iedzīvotāju puses ir piedāvāti divi dzīvokļi, kuros izmitināt cietušos.

Kā aģentūru LETA informēja Alūksnes novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Druvis Mucenieks, viens no dzīvokļiem atrodas pilsētā un viens Ziemeru pagastā. Savukārt pašvaldības dzīvojamā fondā šobrīd ir divi dzīvokļi, ko piešķirt bez mājokļa palikušajiem Torņa ielas 15.nama iedzīvotājiem.

Vakar pašvaldībā notikusi arī dzīvokļu komisijas sēde, kurā lēma, ka šos divus dzīvokļus prioritāri būtu piešķirt ģimenēm, kurās ir nepilngadīgi bērni.

“Ceram uz vēl aktīvāku iedzīvotāju atsaucību, piedāvājot īrei savu neizmantoto dzīvojamo platību,” bilst Mucenieks.

Šobrīd piecas ģimenes no 15 bez mājokļa palikušajām izmanto pašvaldības piedāvāto iespēju mitināties ģimnāzijas internātā un SIA “Alūksnes nami” dienesta viesnīcā.

Jau ziņots, ka 3.septembra vakarā kādā daudzdzīvokļu ēkā Alūksnē, Torņa ielā 15, notika propāna gāzes sprādziens, pēc kura no vienas mājas daļas tika evakuēti 15 dzīvokļu iemītnieki.

Pašvaldība lēmusi par atbalstu nelaimē cietušajiem, piešķirot pabalstu ārkārtas situācijā 370 eiro apmērā. Ģimenes lūgušas pašvaldības palīdzību arī saistībā ar jaunas dzīvojamās platības atrašanu. Iedzīvotāji, kuriem tas bijis nepieciešams, saņēmuši arī psihologa palīdzību.