Ziņas

Sports

Alūksnes ezerā notiks starptautiskas kuģu modeļu sacensības

Šīs nedēļas nogalē, 3.septembrī un 4.septembrī, Alūksnes ezerā notiks starptautiskās kuģu modeļu sacensības “Alūksnes kauss 2016” “FSR Endurance” un “Eco” klasēs.

Kā aģentūru LETA informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka, sacensībās piedalīsies vairāk nekā 50 sportisti no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Baltkrievijas.

Radio vadāmās laivas sacentīsies vairākās apakšklasēs atkarībā no konkrēto modeļu uzbūves specifikācijas, izmēra un tehniskajiem parametriem. Klasē “FSR Endurance” startēs dažādas laivas, kas darbināmas ar iekšdedzes dzinēju, nitrodegvielu un benzīnu. Tās spēj attīstīt ātrumu attiecīgi no 50 līdz pat 100 kilometriem stundā (km/h). “Eco” klasē piedalīsies laivas ar elektromotoru, kas attīsta ātrumu no 30 līdz pat 60 km/h, bet “Mini Eco Team” apakšklasē komandas sacentīsies ar “Mini Eco-Expert” modeļiem, kur līdztekus modeļa ātrumam un dalībnieku meistarībai svarīga būs arī komandas stratēģija un tehniskā parka apmeklējums.

Sacensību centrālā vieta būs Pilssalā pie pašvaldības aģentūras ALJA. Sestdien, 3.septembrī, sacensību atklāšana notiks plkst.12, kam sekos braucieni “FSR Endurance” klasē, treniņbraucieni un kvalifikācijas braucieni “Eco” klases modeļiem.

Svētdien, 4.septembrī, jau plkst.8 sāksies pēdējie kvalifikācijas braucieni “Eco” klases dalībniekiem, bet plkst.10 fināla braucieni “Eco” klasē, pēc tam vēl turpināsies “FSR Endurance” klases modeļu sacīkstes.

Sacensības rīko Latvijas Kuģu modeļu sporta federācija, kas rīko vairāk nekā desmit dažādas sacensības Latvijā jau kopš 1998.gada, sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību.