Ziņas

Sabiedrība

Alūksnes ezerā izglābts gulbis, kas sapinies makšķerauklā

Aizvadītajā diennaktī, no 3.oktobra plkst. 6.30 līdz šī rīta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 39 izsaukumus, no kuriem 18 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 17 uz glābšanas darbiem, bet četri no izsaukumiem bija maldinājumi.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Sandra Vējiņa informē, ka Vidzemē ugunsdzēsēju palīdzība bija nepieciešama Smiltenes, Cēsu un Alūksnes novadā.

Vakar plkst. 7.55 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Smiltenes novada Launkalnes pagastu, kur dega divu stāvu ražošanas ēkas siena un jumts 3m² lielā platībā. Ugunsgrēka dzēšanā piedalījās Jaunpiebalgas, Smiltenes, Cēsu, Strenču un Valmieras ugunsdzēsēji. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 9.07.

Plkst. 14.06 tika saņemts izsaukums uz Vaives ielu Cēsīs, kur dega koka saimniecības ēkas starpstāvu pārsegums un koka konstrukcijas 2 m² lielā platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts plkst. 14.58.

Plkst. 15.21 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes ezeru, kur gulbis ezera krastā bija sapinies makšķernieku auklā un norijis makšķerāķi. Ugunsdzēsēji glābēji gulbi noķēra un nogādāja veterinārajā klīnikā tālākai aprūpei. Darbus glābēji pabeidza plkst. 15.50.

Šorīt plkst. 5.15 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastu, kur dega neapdzīvota māja. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka vienstāvu ēka deg 85m² platībā un tai iebrucis jumts. Plkst. 6.10 ugunsgrēks tika lokalizēts, bet plkst. 9 tā likvidācijas darbi turpinājās.