Ziņas

Sabiedrība

Alūksnes dome: Pašvaldību izdevumu aizliegšana nozīmētu lauku reģionu iedzīvotāju palikšanu bez jebkādas informācijas

Pašvaldības izdevumu publicēšanas aizliegšana nozīmētu, ka liela daļa lauku reģionu iedzīvotāju paliktu bez jebkādas informācijas par to, kas notiek viņu novadā, ir pārliecināts Alūksnes novada sabiedrisko attiecību speciālists Druvis Mucenieks.

“Man nav īsti skaidrs, kā pašvaldību laikraksti var apdraudēt mediju pastāvēšanu, ja tie nepublicē reklāmas un iznāk vienu reizi mēnesī. Vismaz Alūksnes novadā tā notiek. Varbūt būtu jāpiemēro, piemēram, Ministru kabineta noteikumi, kas paredzētu, ka pašvaldības laikraksts nedrīkst publicēt reklāmu,” uzskata Mucenieks.

Savukārt Alūksnes novada domes priekšsēdētājs Arturs Dukulis (ZZS) par šo tēmu atbild īsi: “Kamēr šādi izdevumi nav aizliegti ar likumu, Alūksnes novada pašvaldības laikraksts turpinās savu darbību.”

Kā ziņoja LTV raidījums “De facto”, Konkurences padome (KP) šovasar publicētā dokumentā piedāvā aizliegt pašvaldībām dibināt savus medijus. KP norāda, ka pašvaldību iejaukšanās mediju tirgū apdraud mediju pastāvēšanu.

Pašvaldību medijus piedāvā ierobežot arī Kultūras ministrija. Tā piedāvā nevis aizliegt pašvaldību laikrakstus pavisam, bet gan ar likuma varu liegt tām pārdot reklāmas laukumus un precīzāk definēt, ko nozīmē pašvaldības pienākums informēt sabiedrību.