Ziņas

Sabiedrība

Alūksnes depo jauna un moderna autocisterna

Gatava darbam. Jaunā tehnika VUGD Vidzemes reģiona brigādes Alūksnes daļā aprīkota ar modernākajām glābšanas un dzēšanas ierīcēm un jau tuvākajā laikā dosies uz izsaukumiem Alūksnes pusē.Foto: no albuma

Šonedēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes Alūksnes daļa tikusi pie jaunas ugunsdzēsības autocisternas IVECO Magirus TLF 3000, kura ir pilnībā aprīkota ar modernākajām glābšanas un dzēšanas ierīcēm un jau tuvākajā laikā dosies uz izsaukumiem Alūksnes pusē.

VUGD Vidzemes reģiona brigādes komandieris Jānis Skrastiņš norāda, ka “ir liels gandarījums, ka tehnikas atjaunošana notiek plānveidīgi un arī šogad kolēģi ne tikai Alūksnē, bet arī Limbažos un Madonā iegūs jaunas un modernas autocisternas. Attīstība notiek, tomēr ir jārēķinās, ka joprojām būs daļas un posteņi, kuros brauksim ar mūsu uzticamajiem ZIL. Bet arī tas nav slikti, jo sniedz iespēju mums salīdzināt un saprast, kādas pozitīvas pārmaiņas VUGD ir piedzīvojis dažu pēdējo gadu laikā.”

Šobrīd VUGD rīcībā esošais tehniskais nodrošinājums joprojām ir nepietiekams, jo no 338 ugunsdzēsībai un glābšanas darbiem paredzētajiem transportlīdzekļiem lielākā daļa ir vecāki par 20 gadiem un 46% no tiem ir uz ZIL, GAZ un KAMAZ bāzes. Lai uzlabotu šo situāciju, Ministru kabinets piešķīra vairāk kā 36 milj. eiro VUGD autotehnikas iegādei, kur šo līdzekļu ietvaros plānots iegādāties vairāk kā 80 jaunos specializēts transportlīdzekļus, kā arī papildus plānots transportlīdzekļus iegādāties Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansēto projektu ietvaros.

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa informē, ka Vidzemes reģiona brigāde pagājušā gadā tika pie divām jaunām autokāpnēm un divām jaunām autocisternām un šobrīd ikviens ugunsdzēsējs Valmieras, Cēsu, Gulbenes un nu arī Alūksnes daļās novērtē iespēju braukt ar jaunām automašīnām. Jaunie specializētie transportlīdzekļi ir pilnībā aprīkoti ar modernākajām glābšanas un dzēšanas ierīcēm, kā arī pielāgoti VUGD vajadzībām.

Saņemot jaunos ugunsdzēsības transportlīdzekļus, situācija ne tikai Vidzemē, bet visā Latvijā tiek jūtami uzlabota, jo tos automobiļus, kurus nomainīs jaunās automašīnas un, kuri ir labā tehniskā stāvoklī, pārvietos uz citām struktūrvienībām. Līdz ar to, gandrīz visās struktūrvienībās līdz 2018.gada beigām plānota automobiļu nomaiņa uz jauniem vai jaunākiem specializētajiem automobiļiem.