Ziņas

Sabiedrība

Alūksnē un Jaunlaicenē notiks saules saukšanas rituāls

Vasaras saulgriežu rītā – 21.jūnijā – Alūksnē un Jaunlaicenē ikvienam ir iespēja piedalīties saules saukšanas rituālā, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Svētdien plkst.4.15 Alūksnes ezera krastā, peldvietā “Vējiņš”, Alūksnes muzejs aicina sagaidīt saullēktu ar saulgriežu tradīcijām, rotaļām, dziesmām, ar ko iepazīstinās un līdzdarboties rosinās folkloras kopa “Egle” no Medņevas tautas nama Viļakas novadā.

Šajā pašā laikā iespējams doties arī uz Jaunlaicenei, kur saukt sauli aicina pagasta tautas nama folkloras kopa “Putnis”. Pasākuma dalībnieku tikšanās paredzēta Jaunlaicenes pagastā pretī mājām “Lāses” pie pirts un dīķa. Ikviens, kas turp dosies, ir aicināts ņemt līdzi pašdarinātu plostu no meldriem, skaidiņām un citiem materiāliem un tējas svecīti. Ar dziesmām, rotaļām un uguni būs iespēja izbaudīt rīta burvību, kad saules gaisma palēnām izgaismo jūnija visgarāko dienu.

21.jūnijs ir vasaras saulgrieži, kad daba ir pilnbriedā un dāvā īpašu spēku, tādēļ šis laiks tiek uzskatīts par labāko, lai gūtu jaunu spēku no dabas, vāktu ārstniecības augus, kas visa gada garumā saglabā savu maģisko iedarbību.