Ziņas

Izklaide

Alūksnē svinēs Baltā galdauta svētkus

Alūksnes Kultūras centra pagalmā 4.maijā plkst.12 notiks Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai veltīts pasākums – Baltā galdauta svētki, kuros piedalīsies arī kori no Balvu un Gulbenes koru apriņķa.

Kā aģentūru LETA informēja Alūksnes novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Druvis Mucenieks, pasākums vienlaicīgi būs arī koru skate.

Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte atklāja, ka Alūksnes Kultūras centra pagalmā tiks klāts baltais saimes galds, pie kura aicināti koristi no Balvu un Gulbenes koru apriņķa un alūksnieši, lai kopīgi izdziedātu latviešu tautasdziesmas un mielotos ar Alūksnes maizi un medu.

Baltā galdauta svētki ir viena no Latvijas simtgadei veltīto ieskaņas pasākumu aktivitātēm, kuru mērķis ir iedibināt un stiprināt tradīciju 4.maijā cilvēkiem pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā, svinot savas valsts pastāvēšanu un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt. Baltā galdauta svētku formātu veido paši to rīkotāji, akcentējot baltu galdautu kā pašapziņas un lepnuma simbolu, kā arī vienojošo elementu.