Ziņas

Sabiedrība

Alūksnē sākti remontdarbi vairākās ielās

Alūksnē sākti ielu grants seguma atjaunošanas darbi Augusta ielas atzarā, Ezera, Loka, Haralda un Peldu ielās, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Druvis Mucenieks.

Ielās, kur tie notiek, šobrīd par remontdarbiem brīdina attiecīgas ceļa zīmes. Šis ir jau trešais gads, kad plānveidīgi daļa pilsētas grants seguma ielu atjauno, izmantojot nofrēzēto asfaltu.

Pašvaldības aģentūra “Spodra” informē, ka šobrīd ir sākti ielu remontdarbi Augusta ielas atzarā, Ezera ielā, Loka ielā, Haralda ielā, Peldu ielā (posmā no Loka ielas līdz Peldu ielai un posmā no Peldu ielas līdz tiltiņam uz Baložu bulvāra pusi). Notiek ielas labiekārtošanas darbi – ceļa grāvju tīrīšana, kanalizācijas un ūdensvadu aku nomaiņa.

Remontdarbu laikā iepriekš minētajām ielām plānots veikt pamatnes profilēšanu un veltņošanu, izveidojot vajadzīgos kritumus. Pēc pamatnes sagatavošanas veiks grants seguma ielu vienkāršoto virsmas apstrādi ar nofrēzēto asfaltu un ielas nomaļu labiekārtošanas darbus, paredzot zālāja atjaunošanu.

Ielu remontdarbus ir plānots pabeigt līdz septembra beigām. Peldu ielā izbūvēti arī ielu apgaismojuma kabeļi, un tuvākajā laikā tur uzstādīs apgaismes stabus un gaismekļus. Savukārt Sīļu ielā remontdarbus plānots veikt līdz šā gada beigām, paredzot ielas grants seguma atjaunošanu ar grants maisījumu, kā arī ielas nomaļu labiekārtošanas darbus, tostarp lietus kanalizācijas sistēmas sakārtošanu.

Alūksnes ielu remontdarbu izmaksas sedz Alūksnes novada pašvaldība. Grants seguma ielu remontdarbu summa ir 94 399 eiro (ar PVN), savukārt Sīļu ielas remontdarbu izmaksas ir 32 806 eiro (ieskaitot PVN).