Ziņas

Sabiedrība

Alūksnē sāks Tempļakalna gājēju tilta būvniecību

SIA “Tilts” šonedēļ veic sagatavošanās darbus, lai sāktu Tempļakalna ielas gājēju tilta izbūvi Alūksnē, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Gājēju tilts savienos Alūksnes ezera lielāko salu – Pilssalu – ar Kapsētas pussalu, gan atvieglojot gājēju plūsmas pārvietošanas no pilsētas uz Miera ielas dzīvojamo māju rajonu un Alūksnes Lielajiem kapiem, gan arī kļūstot par nozīmīgu jauna tūrisma maršruta sastāvdaļu.

Uzņēmuma izvēlētā būvniecības tehnoloģija paredz tiltu uzbūvēt, izmantojot speciālu uzbīdīšanas konstrukciju. Šādas tehnoloģijas izmantošanu ir saskaņojusi Valsts vides dienesta Madonas reģionālā vides pārvalde. Ņemot vērā pārvaldes izvirzītās prasības būvniecības gaitai, nebija iespējams īstenot sākotnēji plānoto būvniecību ar uzbēruma tehnoloģiju, kas bija izmaksu ziņā lētāka. Jaunās tehnoloģijas izvēle projekta īstenošanas kopējo summu sadārdzināja par apmēram 100 000 eiro. Objekta būvniecības kopējā līgumcena, kuru sedz pašvaldība, ir 243 200 eiro.

Šobrīd uzņēmums kalna pakājē veido nelielu būvlaukumu, kur atradīsies celtnis un cita būvniecībai nepieciešamā tehnika. Arī savā bāzē uzņēmums veic pēdējos sagatavošanās darbus. Iecerēts, ka nedēļas nogalē Alūksnē ieradīsies papildspēki un varēs sākt darbu.

Plānots, ka, uzsākot darbus, būvniecības teritoriju ierobežos drošības nolūkos. Iedzīvotāji aicināti nebraukt ar mašīnām un citiem transportlīdzekļiem šajā ezera teritorijā būvdarbu veikšanas laikā.

LETA