Ziņas

Sabiedrība

Alūksnē par pusmiljonu eiro pārbūvēs Lāčplēša, Vējakalna un Rijukalna ielu

Alūksnes novada dome nolēmusi atbalstīt projekta par Lāčplēša, Vējakalna un Rijukalna ielas pārbūvi Alūksnē īstenošanu 513 867 eiro apmērā.

Kā aģentūru LETA informēja Alūksnes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka, darbu laikā paredzēta ūdensvada un kanalizācijas izbūve Rijukalna ielā un ūdensvada izbūve Vējakalna ielā, kā arī Torņa ielas ietves pārbūve.

Pašvaldība nolēmusi piešķirt finansējumu 128 500 eiro apmērā, kas veido 25% no kopējām ceļu infrastruktūras projekta izmaksām, kā Valsts kases aizdevuma līdzfinansējumu.

Par Lāčplēša, Vējakalna un Rijukalna ielas pārbūvi vēl nav noslēgts līgums, Torņa ielas pārbūvi veiks SIA “Asfaltbūve”.

Lāčplēša, Vējakalna un Rijukalna ielas pārbūvi ir plānots sākt rudenī. Šo projektu daļēji līdzfinansē arī Aizsardzības ministrija. Tā piešķīrusi finansējumu ūdensvada tīkla izbūvei Rijukalna ielā un ūdensvada izbūvei Vējakalna ielā. Pārējos darbus finansēs Alūksnes novada pašvaldība.

Lielākās izmaiņas paredzētas Vējakalna un Siguldas ielas krustojumā un Lāčplēša ielā. Vējakalna un Siguldas ielas krustojums tiks sašaurināts līdz krustojumam raksturīgiem izmēriem. Lāčplēša ielā paredzēts izveidot gājēju ietvi 1,5 metru platumā, saglabājot līdzšinējo brauktuves platumu – 5,5 metri. Lai to paveiktu, paredzēts daļēji norakt Lāčplēša ielas kreisajā malā esošo uzbērumu un pēc tam izbūvēt nostiprinātu nogāzi.

Projektā paredzēts uzstādīt arī jaunu parka urnu, parka solus, parka ieejas informatīvo stendu, parka norāžu stabus un parka norādes. Parka ieejas informācijas stenda rotājums izstrādāts analogs vēsturisko, zudušo ampīra stila vārtu pārsedzes rotājumam. Šā parka infrastruktūras elementa dizainu izstrādāja SIA “Arhitekta L.Šmita darbnīca”.

Torņa ielas ietves pārbūves darbus pašvaldība finansēs, piesaistot Valsts kases aizņēmuma līdzekļus ceļu infrastruktūrai. Ietve konkrētajā ielas posmā ir kritiskā stāvoklī, segums nolietojies, bedrains un lietainā laikā piepildās ar ūdeni. Pārbūvējot ietvi, atsevišķās vietās paredzēts pacelt tās līmeni augstāk par pašreizējo, kā arī sakārtot lietusūdens novadīšanas sistēmu. Segumam izmantos betona bruģakmeni. Rekonstruēs arī divas autobusu pieturas, demontējot vecās un ierīkojot jaunas pieturvietas ar nojumēm, kādas izvietotas jau agrāk rekonstruētajās pilsētas tranzītielās. Demontēt paredzēts arī veco afišu stabu ietves malā pie trešās mājas.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, SIA “Asfaltbūve”, kas reģistrēta Rīgā, aizvadīto gadu noslēgusi ar 745 039 eiro apgrozījumu un 77 645 eiro peļņu.