Ziņas

Sabiedrība

Alūksnē notiks Vidzemes un Latgales koru un pūtēju orķestru svētki “Uguns sirdī kursies tev”

Alūksnē, Livonijas ordeņa pils ieskautajā Pilssalas estrādē, 28.maijā notiks Vidzemes un Latgales koru un pūtēju orķestru svētki “Uguns sirdī kursies tev”, kuros piedalīsies vairāk nekā 2000 dalībnieku – dziedātāji un pūtēju orķestru mūziķi.

Kā aģentūru LETA informēja Alūksnes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka, kolektīvi Alūksnē ieradīsies jau no rīta un gatavosies svētku koncertam Pilssalas estrādē. Pēcpusdienā, no plkst.15.30 līdz 16.30, pūtēju orķestri ar savu skanējumu iepriecinās alūksniešus un pilsētas viesus, muzicējot dažādos pilsētas skvēros.

Vakarā, plkst.17.30, svētku dalībnieki dosies gājienā no Dārza ielas uz Pilssalas estrādi, kur plkst.18 notiks svētku koncerts. Tajā piedalīsies Latvijas jauktie kori un pūtēju orķestri, Latvijas Nacionālās operas un baleta soliste Marlēna Keine, komponists Jānis Lūsēns (taustiņi), Jānis Lūsēns juniors (basģitāra), Rihards Goba (ģitāra), Harijs Gūtmanis (sitamie instrumenti). Kopkoncerta mākslinieciskie vadītāji ir Alūksnes, Gulbenes un Balvu koru apriņķa virsdiriģents Roberts Liepiņš, Vidzemes un Latgales pūtēju orķestru virsdiriģenti Egons Salmanis, Guntis Kumačevs un Pēteris Vilks, koncerta režisore – Edīte Siļķēna. Svētku koncertu vadīs Latvijas Nacionālās operas un baleta solists un aktieris Juris Jope.

Šobrīd koru un pūtēju orķestru svētkiem Alūksnē pieteikušies kori no Aizkraukles, Skrīveriem, Gulbenes, Baltinavas, Apes, Rugājiem, Bauskas, Cēsīm, Daugavpils, Dobeles, Saldus, Brocēniem, Jelgavas, Jēkabpils, Ogres, Rēzeknes, Ludzas, Rīgas, Siguldas un Alūksnes. Pūtēju orķestru pieteikumi vēl pašlaik tiek gaidīti, bet svētku rīkotāji prognozē, ka dalībnieku pulkā būs desmit pūtēju orķestri no Vidzemes, desmit – no Latgales reģiona, kopumā ap 600 mūziķu.

Pēc koncerta plkst.21 Pilssalā notiks zaļumballe, kurā par deju mūziku rūpēsies grupa “Galaktika”. Ieeja gan uz koncertu, gan zaļumballi būs bez maksas.

Svētkus organizē Alūksnes novada pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs.