Ziņas

Izklaide

Alūksnē notiks Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls

Sestdien, 5.martā, Alūksnes Kultūras centrā notiks jau 16.Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls, kurā dažādus klasiskās mūzikas skaņdarbus, sākot no baroka līdz mūsdienu mūzikai, atskaņos ap pusotra simta jauno mūziķu, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

“Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāla tradīcija aizsākās 2000.gadā Cēsīs, kad pirmajā festivālā piedalījās Cēsu, Valmieras, Madonas un Ogres orķestri. Turpmākajos gados festivāla norisei izvēlēta kāda no pilsētām, no kurām nāk orķestri – festivāla dalībnieki. Līdz šim festivāls organizēts arī Madonā, Ogrē, Valmierā, Siguldā, Lēdurgā, Limbažos un Valkā, pie tam vairākās pilsētās jau divas reizes. Gadu gaitā vairāki orķestri festivālam pievienojušies vienu vai vairākus gadus, bet no kādreizējā Rīgas rajona orķestra izveidojušies vairāki patstāvīgi orķestri. Pirmo reizi šogad festivālā piedalīsies Alūksnes Mūzikas skolas vijolnieku ansamblis,” norādījis festivāla rīkotāju pārstāvis Aivars Tomiņš.

Festivāla iedvesmots, radies arī jauns muzikāls kolektīvs – Vidzemes apvienotais jauniešu simfoniskais orķestris, kas jau izveidojies kā patstāvīga koncertvienība. Tas reizi gadā muzicē kopā šajā festivālā un jau piedalījies trijos Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos. Šogad festivālā uz Alūksnes Kultūras centra Lielās zāles skatuves muzicējam būs iespēja dzirdēt jaunos mūziķus no Cēsu, Valmieras, Madonas, Krimuldas, Limbažu Valkas, kā arī Alūksnes mūzikas skolām.

Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivālā katrs orķestris atskaņos atsevišķu aptuveni 15 minūšu garu programmu, bet galvenais notikums būs apvienotā orķestra priekšnesums koncerta noslēgumā.