Ziņas

Izklaide

Alūksnē notiks Latvijas Senioru koru svētki un sportiskas norises

6.jūnijā Alūksnē notiks Senioru diena, kuras laikā notiks gan Latvijas Senioru koru svētki, gan arī sportiskas sacensības apkaimes novadu senioriem, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Diena sāksies ar novadu sporta spēlēm senioriem, ko Alūksnes novada pašvaldība organizē kopā ar Alūksnes pensionāru biedrību “Sudrabs”. Spēles notiks Pilssalas stadionā, un uz tām tiek gaidīts ikviens Alūksnes un Apes novada seniors, kā arī piedalīties ir uzaicināti seniori no citiem kaimiņu novadiem. Sporta spēlēs notiks dažādas sportiskas un atraktīvas sacensības, kā arī būs muzikāli un deju priekšnesumi.

Sporta spēļu nolikums publicēts pašvaldības mājaslapā “www.aluksne.lv”. Pašvaldība aicina seniorus sacensībām pieteikties līdz 27.maijam, bet par neskaidriem jautājumiem var zvanīt pa kontakttālruni 20222012.

Pēcpusdienā sāksies Latvijas Senioru koru svētki, kuros piedalīsies gandrīz 30 muzikālie kolektīvi no visiem reģioniem. Pasākums sāksies plkst.15 Alūksnes evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar Senioru koru svētku karoga iesvētīšanu un dziedājumu. Pēc tam kori svētku gājienā dosies uz Pilssalas estrādi, kur plkst.16 notiks koncerts “Debesis un zeme skan”. Komponists Jānis Lūsēns ir veidojis aranžējumu vairākām dziesmām, kas izskanēs šajā koncertā.

Koncertā piedalīsies senioru jauktie un sieviešu kori, Valmieras politiski represēto koris “Baltie bērzi”, flautiste Evija Mundeciema, altiste Inese Ušpele, čelliste Arta Tarasova, solists un pasākuma vadītājs Zigfrīds Muktupāvels, solistes Linda un Dana Berkules, kā arī Juris Kristons (taustiņinstrumenti) un Aivars Gudrais (ģitāra). Visu Senioru koru svētku pasākumu apmeklējums ir bez maksas.

Latvijas Senioru koru svētkus organizē Alūksnes novada pašvaldība un Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

LETA