Ziņas

Sabiedrība

Alūksnē notiks Latvijas Puķu draugu saiets

Priecājas par skaistumu. Pērn puķu draugi pulcējās Priekuļos.Foto: no www.laukutikls.lv

Alūksnē 18.jūlijā notiks Latvijas Puķu draugu saiets, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Latvijas Puķu draugu saieta mājvieta šogad ir Alūksnes novads. Pasākuma dienā, 18.jūlijā, puķu draugi Alūksnē sāks pulcēties jau no plkst.8. Pēc reģistrācijas un savstarpējas viesu un rīkotāju iepazīšanās saieta dalībnieki sēdīsies organizatoru sarūpētajos vai arī paši savos autobusos un dosies aplūkot puķu dārzus. Pašvaldība atgādina, ka apmēram 80 kilometrus garajā maršrutā apciemot čaklākos novada sētu saimniekus varēs doties tie pasākuma dalībnieki, kuri būs atbilstoši pasākuma nolikumam reģistrējušies un veikuši nepieciešamās dalības maksas.

Latvijas puķu mīļotājiem būs iespēja iepazīties ar deviņiem objektiem – septiņām sētām un divām pašvaldības aprūpētām teritorijām. Katrā autobusā, tostarp tajos, ar ko ieradīsies organizētās grupas, pasākuma rīkotāji nodrošinās gida klātbūtni. Viesus savās sētās uzņems Baložu ģimene Ziemera pagastā, Pūpolu ģimene, kā arī Tīcu ģimenes zemnieku saimniecība “Sprogas” Jaunalūksnes pagastā, Guntis Meisters Jaunlaicenes pagastā, Līču ģimene Mārkalnes pagastā, alūksnieši Veliranda Šļivka un Pāvels Priedeslaipa un Dambju ģimene. Puķu draugu saieta dalībnieki varēs veldzēties arī Jaunlaicenes muižas parka un muižas muzeja sarūpētajā svētku atmosfērā, kā arī aplūkot Alūksnes Jauno pili, floristu plenēra dalībnieku radītos vides objektus tās apkārtnē un novada mākslinieku darbu izstādi “Ziedi sajūtās”.

Dienas vidū visi saieta dalībnieki atgriezīsies Alūksnē, kur varēs ieturēt pusdienu maltīti un baudīt kultūras un sporta aktivitāšu programmu – pasākuma dalībniekus Pilssalā priecēs Alūksnes pilsētas Tautas nama deju kopa “Jukums”, muzikālie alūksnieši – Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris, Krūmiņu ģimene, novada jaunie dziedošie talanti. No plkst.8 līdz pat 19 turpat Pilssalā, stadiona teritorijā, notiks tirdziņš, kurā varēs iegādāties gan dažādus stādus un dēstus, gan amatniecības darinājumus. Savukārt Alūksnes ezerā būs iespēja sekot līdzi Eiropas un Baltijas čempionātam ūdens motosportā, kas būs vērojams turpat, Pilssalā.

Vakarā Puķu draugu saieta dalībnieki atkal pulcēsies Pilssalas estrādē uz kopīgu vakariņošanu un noslēguma pasākumu. Vēlāk būs arī zaļumballe ar mūziku dažādām gaumēm, uz to gan biļetes iegādājamas atsevišķi.

Pašvaldība aicina ikvienu, kas vēlas piedalīties Latvijas Puķu draugu saietā un apciemot skaistākos novada dārzus, līdz 1.jūlijam pieteikties, aizpildot dalībnieka anketu, kas pieejama īpaši saietam izveidotajā vietnē “www.aluksne.lv/pukudraugi” vai žurnāla “Dārzs un Drava” jaunākajā numurā.