Ziņas

Sports

Alūksnē notiks Latvijas čempionāta posms biatlonā un tautas slēpojums “Alūksne”

No šodienas līdz 28.februārim Alūksnes novada ziemas sporta centrā “Mežinieki” notiks Latvijas čempionāta posms biatlonā un tautas slēpojums “Alūksne”, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Šodien sāksies un svētdien, 28.februārī, “Mežinieku” trasē turpināsies Latvijas čempionāta posms biatlonā, kuru rīko Latvijas Biatlona federācija, sadarbojoties ar Alūksnes novada pašvaldību. Gaidāms, ka uz starta stāsies vairums Latvijas labāko biatlonistu, kā arī tiek gaidīti sportisti no kaimiņvalstīm – Igaunijas un Lietuvas. Sportistiem oficiālie treniņi sāksies jau ceturtdien, bet pirmais starts čempionātā būs piektdien plkst.11, kad savas sacīkstes sāks paši jaunākie biatlonisti, savukārt pārējiem sportistiem sprinta sacīkstes sāksies plkst.12. Svētdien plkst.10 uz starta atkal pirmie stāsies mazākie biatlonisti masu starta disciplīnā, bet plkst.11 sāksies iedzīšanas sacensības pārējiem sportistiem. Mazie biatlonisti sacīkstēs vēl piedalās bez šautenēm.

Savukārt sestdien plkst.12 ziemas sporta centrā Alūksnes pievārtē ikviens slēpošanas cienītājs aicināts pārbaudīt savus spēkus tautas slēpojumā “Alūksne”, kas tiek rīkots jau gandrīz 40 gadus. Slēpojumam pieteikties iespējams mājaslapā “www.sportlat.lv”, kur publicēts sacensību nolikums. Sacensības noritēs vairākās vecuma grupās gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē. Atsevišķs starts paredzēts arī mazajiem slēpotājiem viņu vecuma grupām piemērota garuma distancēs. Tautas slēpojumu “Alūksne” organizē biedrība “Sporta klubs SportLat” sadarbībā ar Alūksnes novada pašvaldību.

Nedēļas nogalē Alūksnē būs ko darīt ne tikai slēpotājiem un biatlonistiem, bet arī viņu līdzjutējiem, jo notiks daudzi pasākumi. Šodien plkst.19 Alūksnes Kultūras centrā ikviens aicināts apmeklēt pasākumu “Gada balva kultūrā un sportā”, kura laikā tiks pasniegti Alūksnes novada pašvaldības apbalvojumi “Pagodinājums kultūrā” un “Pagodinājums sportā”. Apbalvojamo sportistu vidū būs tādi novadnieki kā Latvijas biatlona izlases līderis Andrejs Rastorgujevs, pieredzējušais bobsleja kamanu stūmējs Intars Dambis un vairāki citi. Šis pasākums ir atvērts ikvienam apmeklētājam, kas vēlas sumināt kādu no apbalvojuma saņēmējiem. Pasākuma īpašais viesis būs LNT šova “Izklausies redzēts” 2015.gada uzvarētājs – aktieris un mūziķis Kristaps Rasims.

Sestdien no plkst.9 līdz 13 Alūksnē pašvaldības administratīvās ēkas telpās un laukumā pie tās notiks mājražotāju un amatnieku tirdziņš, bet vakarā Alūksnes Kultūras centra Lielajā zālē plkst.18 uz Jāņa Petera teātra dziesmu koncertu “Spraud man puķi” aicina tādi Latvijā zināmi dziedātāji kā Andris Ērglis, Liene Šomase, Normunds Rutulis, “Anmary”, Dainis Skutelis un Antra Stafecka. Savukārt svētdien, 28.februārī, plkst.17 turpat Alūksnes Kultūras centrā notiks saksofonu kvarteta “n[ex]t” koncerts.