Ziņas

Sports

Alūksnē notiks laivu izturības brauciens

Šodien Alūksnē pirmo reizi notiks astoņas stundas ilgas izturības sacensības ātrumlaivām – pasaules čempionāts ūdens motosportā Alūksnes ezerā, bet vakarā – mūzikas festivāls “Rock’n’Sport” Livonijas ordeņa pilsdrupu ieskautajā Pilssalas estrādē.

Kā aģentūru LETA informēja Alūksnes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka, Alūksnes ezerā ūdens motosporta tradīcijām ir vairāk nekā 50 gadu ilga vēsture un ik vasaru šeit notiek sacensības ātrumlaivām. Tomēr šīs būs atšķirīgas, jo noritēs daudz plašākā Alūksnes ezera akvatorijā un sportisti pa trasi riņķos astoņas stundas, pārbaudot gan tehnikas izturību, gan arī savas taktiskās prasmes.

Sacensību trase Alūksnes ezerā būs apmēram trīs kilometrus gara, un tā stiepsies no iekšezera Pleskavas ielas virzienā. Sacīkstēs laivas startēs četrās klasēs atkarībā no jaudas, un sacensības tās sāks no tā sauktā lidojošā starta jeb gaitā. Tā kā sacīkstes noritēs astoņas stundas, šajā laikā dalībnieki vairākkārt dosies krastā, kur notiks pilotu maiņa un degvielas uzpilde.

Sagaidāms, ka sacensībās piedalīsies līdz 20 komandām no dažādām valstīm. Plānots, ka dalībnieku vidū būs arī Alūksnes ūdens motosporta klubs “Nord Ost”.

Sportisti Alūksnē ieradīsies jau ceturtdien un piektdien. Piektdien plānoti treniņbraucieni, bet pašas sacensības sāksies šodien plkst.10. Skatītājiem jāņem vērā, ka šajās sacensībās būs stingrāki tehniskās daļas un krasta norobežojumi, nekā ierasts, lai nodrošinātu maksimālu drošību. Līdz ar to skatītāji Pilssalā sacensības varēs vērot no krasta aģentūras “Alja” ēkas kreisajā pusē, kā arī parka, pussalas, Pleskavas ielas. Sacensību vērošana visās teritorijās būs bez maksas.

Pasākumu rīko Latvijas Ūdens motosporta federācija, “Akvashelf Racing”, Alūksnes novada pašvaldība un Alūksnes ūdens motosporta klubs “Nord Ost”.

Dienas gaitā norises Pilssalā papildinās arī loka šāvēju aktivitātes un motobraucēju parāde. No plkst.12 šajā dienā stadiona teritorijā norisināsies “Ghetto” spēles, kurās varēs spēlēt ielu basketbolu, florbolu, minifutbolu, ekstrēmas sajūtas gūt atrakcijā “Lec un lido”. Dalībnieku reģistrācija no plkst.11.

Savukārt no plkst.22 Alūksnes Pilssalā pirmo reizi notiks mūzikas festivāls “Rock’n’Sport”.

Galvenie festivāla viesi – latviešu folkmetāla leģendas – grupa “Skyforger”, kas pasākumā spēlēs dziesmas no sava jaunākā albuma “Senprūsija”, un instrumentālā čellu roka trio “Melo-m”. Festivālā būs dzirdama arī elektroniskā roka grupa “Epoche” no Tallinas Igaunijā.

Pasākuma apmeklētājiem ir iespēja nakšņot teltīs vairākās vietās Alūksnes ezera krastā vai izvēlēties citus Alūksnes novada tūrisma piedāvājumus, kuri pieejami mājaslapā “www.visit.aluksne.lv”.