Ziņas

Sabiedrība

Alūksnē izsludināts konkurss par novada personību devumu

Alūksnes novada pašvaldība izsludinājusi novadpētniecības darbu konkursu “Latvijai – 100. Nacionālās vērtības un laika liecības Alūksnes novadā. Personības un viņu darbi”, aģentūru LETA informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Konkursa mērķis, gatavojoties Latvijas simtgadei, ir saglabāt novada nemateriālo kultūras mantojumu, stiprināt iedzīvotāju piederības sajūtu un iesaistīt sabiedrību vēstures notikumu dokumentēšanā un liecību vākšanā.

Šogad konkursa uzdevums ir izzināt un apkopot informāciju, stāstus un faktus par Alūksnes novada cilvēkiem, personībām, kuru darbs vai darba rezultāts Latvijas kā valsts pastāvēšanas laikā ir nozīmīgs devums nacionālu vai lokālu vērtību radīšanā, saglabāšanā un ko vietējā kopiena izceļ kā vērtību.

Konkurss notiks līdz septembra vidum un tā rezultātu paziņošana plānota oktobrī. Tam iesniegtos materiālus iekļaus novada kultūras un izglītības iestāžu novadpētniecības krājumā.

Aizvadītajā gadā pašvaldības kultūras, izglītības un kultūrizglītības iestādes novadpētniecības konkursa laikā veica pētnieciskus darbus par tēmu “Zudušais laikā”.

Konkursu rīko Alūksnes novada pašvaldības kultūras un sporta nodaļa sadarbībā ar Alūksnes pilsētas bibliotēku pašvaldības kultūras, izglītības un kultūrizglītības iestādēm.

LETA