Ziņas

Sabiedrība

Alūksnē iedegs pilsētas egli

Šodien plkst.17 tiks iedegta Alūksnes pilsētas lielā egle, kas, līdzīgi kā pērn, arī šogad atradīsies pie Alūksnes Jaunās pils.

Kā aģentūru LETA informēja Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka, par pamatni eglei tiek izmantotas koka konstrukcijas, savukārt krāšņo rotu veido no egļu zariem.

Šajā pasākumā ikviens kopā ar Ziemassvētku vecīti, viņa mazmeitiņu un 12 mēnešiem varēs noskaidrot, kur palicis Ziemassvētku brīnums. Pasākumā piedalīsies Alūksnes pilsētas tautas nama amatiermākslas kolektīvi “Jukums”, “Olysta”, teātra studija, pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” darbinieki, Alūksnes Bērnu un jauniešu centra pulciņu dalībnieki un citi brīvprātīgie.

Pasākuma laikā apmeklētāji varēs iesaistīties rotaļās un fotografēties kopā ar Ziemassvētku vecīti, nobaudīt karstu tēju un piparkūkas, notiks Ziemassvētku apsveikumu un dāvaniņu andele, darbosies arī rūķu darbnīcas un Ziemassvētku pasts.

Arī šogad, tāpat kā pērn, Alūksnē svētku rotājumiem izvēlēts eņģeļa tēls. Svētku rotas pilsētas ielās iedegsies pamazām, tā rādot laika rituma tuvošanos Ziemassvētkiem. Eņģeļi rotāsies gan parkā pie Jaunās pils, skvērā pie baznīcas, arī pie apgaismes laternām pilsētas centrālajā ielā. Pilsētas rotāšanai tiks izmantotas arī gaismas virtenes un citi dekori, kas saglabājušies no iepriekšējiem gadiem.

Pilsētas un novada iedzīvotāji, iestādes, organizācijas, uzņēmumus, gādājot rotājumus saviem namiem un to teritorijām, aicināti izvēlēties eņģeļu tematiku, lai Ziemassvētku laikā Alūksne kļūtu par eņģeļu pilsētu.

LETA