Ziņas

Sabiedrība

Alūksnē ieaudīs vēlējumus 95.gadskārtas jubilejas jostā

Piektdien, 9.janvārī, plkst.11 Alūksnes Jaunajā pilī tiks sākta īpašās Alūksnes jubilejas jostas aušana, ar kuru plānots atklāt plašas svinības 95.gadadienai, kopš Alūksnei piešķirtas pilsētas tiesības.

Dažādu minētajai jubilejai veltītu pasākumu sērija paredzēta no janvāra līdz pat pilsētas svētkiem augustā. Jostas aušana šonedēļ notiks sadarbībā ar Alūksnes pilsētas Tautas nama Tautas lietišķās mākslas studiju “Kalme”. Šajā dienā ieaust pirmos rakstus īpašajā Alūksnes 95.gadskārtas jubilejas jostā būs aicināta pašvaldības vadība un domes deputāti.

Savukārt līdz pat pilsētas svētkiem katrs interesents varēs ieaust kādu gabaliņu kopīgajā jubilejas jostā, ieliekot tajā vēlējumus Alūksnei.

Pavasarī plānots organizēt semināru, kurā varēs izzināt gan Alūksnes, gan arī citu šīs puses jostu zīmju nozīmi. Alūksnes jostas fragmenti varētu kļūt arī par īpašo pašvaldības nākamā gada spēka dāvanu, bet josta, kuras tapšanā alūksnieši būs iesaistījušies, tiks izmantota noformējumam valsts svētkos un citos Alūksnei nozīmīgos pasākumos.

Alūksnes jostā ir ieaustas trīs latviešu rakstu zīmes – krusts, aplis un Dieva zīme. Krusts, viens no formas ziņā vienkāršākajiem rakstiem, daudzkārt izmantots par aizsargzīmi, kas ir arī dzīvības, laimes un enerģijas simbols. Aplis ir enerģiju koncentrējošs Saules, pilnības un mūžības simbols. Savukārt Dieva zīme attēlo pasaules kalnu, debesu jumu, gaismu un tiekšanos uz augšu, kā arī vēlēšanos piesaistīt Dieva padomu un palīdzību.

Tā kā jostas aušana prasa uzmanību un koncentrēšanos, studijas “Kalme” vadītāja Renāte Pilipa aicina alūksniešus, kas vēlēsies piedalīties jostas aušanā un līdz ar darbu tajā ielikt arī savu vēlējumu pilsētai, rēķināties ar zināmu laika patēriņu šim procesam. Ikviens interesents ir aicināts iepriekš sazināties ar studijas vadītāju un saskaņot ierašanās laikus.

LETA