Ziņas

Sabiedrība

Alūksnē būvēs armijas bruņojuma noliktavu

Alūksnē tiks būvēta Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Kājnieku skolas bruņojuma noliktava, aģentūra LETA noskaidroja Aizsardzības ministrijā. Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centrs ir izsludinājis pasūtījumu par ēku būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību. Noliktava atradīsies Lāčplēša ielā – vietā, kur šobrīd atrodas NBS Kājnieku skola. Kājnieku skolas pamatuzdevums ir apmācīt un sagatavot jauniesauktos karavīrus profesionālajam militārajam dienestam NBS.

Interesenti savus piedāvājumus var iesniegt līdz 23.februārim.

Jau ziņots, ka pagājušā gada decembrī Vaiņodē atklāts armijas munīcijas noliktavu komplekss, kas ir lielākais šāds objekts Latvijā. Ņemot vērā drošības pasākumus, komplekss izvietots ārpus Vaiņodes pilsētas. Jaunajās noliktavās glabā visa veida NBS bruņojumā esošo munīciju, tostarp, prettanku un artilērijas munīciju.

Šobrīd armijas noliktavas atrodas arī, piemēram, lielākajā NBS bāzē Ādažos. Neprecizējot detaļas, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka noliktavas tiks veidotas arī citās Latvijas vietās.