Ziņas

Sabiedrība

Alojas novadā vakar dzēsts kūlas ugunsgrēks 20 hektāru platībā

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no šī gada 22.aprīļa plkst. 6.30 līdz 23.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma desmit izsaukumu – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu (tai skaitā četrus uz kūlas ugunsgrēku dzēšanu un vienu uz meža ugunsgrēku dzēšanu), vienu uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Īsi pēc pusnakts plkst. 00.08 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Dzelzceļa ielu Gulbenē, kur dega vienstāva dzīvojamā māja 150m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki. Ugunsgrēka dzēšanas darbos strādāja 12 ugunsdzēsēji glābēji no Gulbenes, Cesvaines un Balviem, dzēšanas darbos bija iesaistītas četras autocisternas. Plkst. 4.28 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Madonas novada Praulienas pagastā, kur dega zaru kaudze 100m² platībā, kā arī Gulbenes novada Stradu pagastā, kur dega atkritumi 5m² platībā.

Aizvadītajā diennaktī dzēsti arī četri kūlas ugunsgrēki:

  • Apes novada Trapenes pagastā 300m² platībā;
  • Alojas novada Alojas pagastā 20 hektāru lielā platībā;
  • Apes novada Apes pagastā 400m² platībā;
  • Amatas novada Drabešu pagastā 30m² platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama un aizliegta! Saulainākajās pavasara dienās nereti gandrīz visi Latvijas ugunsdzēsēji glābēji vienlaicīgi dzēš plašus kūlas ugunsgrēkus! Ja tajā brīdī ugunsgrēks izcelsies mājoklī, ugunsdzēsēji glābēji nevarēs operatīvi palīdzēt. Nededzini kūlu un iespējams Tu kādam izglābsi dzīvību!

Vakar dzēsts arī viens meža ugunsgrēks Burtnieku novada Ēveles pagastā, kur dega meža zemsedze 2500m² platībā.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 77 izsaukumus – 50 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 24 kūlas un četru meža ugunsgrēku dzēšanu, 18 uz glābšanas darbiem, bet deviņi izsaukumi bija maldinājumi.