Ziņas

Uzņēmējdarbība

Alojas novadā top uzņēmējdarbības atbalsta centrs – bibliotēka “Sala”

Alojas novada dome noslēgusi līgumu ar SIA “Monum” par Alojas novada uzņēmējdarbības atbalsta centra – bibliotēkas “Sala” – būvniecību, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Projektu līdzfinansē Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instruments. Tā kopējās attiecināmās izmaksas ir 891 383 eiro, no tām Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansējums ir 664 610 eiro, Alojas novada domes līdzfinansējums – 226 773 eiro.

Centra būvniecība notiek atbilstoši zema enerģijas patēriņa ēkas standartiem, būvniecības procesā izmantojot videi draudzīgus būvniecības materiālus. Enerģiju ēkas apsildīšanai plānots nodrošināt, izmantojot atjaunojamo energoresursu tehnoloģijas – dziļurbuma siltumsūkni un saules kolektorus.

Projekta īstenošanas rezultātā tiks uzbūvēta jaunbūve ar kopējo apsildāmo platību 526,2 kvadrātmetri un veikta apkārtējās teritorijas labiekārtošana. Kā norāda pašvaldībā, projekta īstenošanas rezultātā tiks radīta uzņēmējdarbības atbalsta infrastruktūra, kas tiks izmantota esošo un jaunu uzņēmumu attīstībai, vietējās sabiedrības aktivizēšanai.

Objektu plānots pabeigt līdz septembrim.