Ziņas

Sabiedrība

Alojas novada pašvaldības budžets pieņemts ar deficītu

Alojas novada pašvaldības budžets šonedēļ pieņemts ar 601 648 eiro lielu deficītu. Deficītu pašvaldība segs ar pārpalikumu no pērnā gada un aizņēmumiem, aģentūrai LETA paskaidroja domes priekšsēdētājs Valdis Bārda (ZZS). Kopējie ieņēmumi paredzēti, 4,41 miljona eiro apmērā, bet izdevumi 5,01 miljonu eiro.

Minimālās algas pieaugums apgrūtinājis budžeta izveidi, taču beigās lemts visiem darbiniekiem piešķirt 50 eiro algas pielikumu, lai nemazinātu atlīdzību atšķirību starp augstāk un mazāk kvalificētajiem darbiniekiem, paskaidroja domes vadītājs.

Lielākie par šī gada budžetu realizējamie plāni būs Valmieras-Ainažu šosejas atjaunošanas tālākie darbi, labiekārtojot Staiceles centru, minēja Bārda. Viņš arī piesauca ielu sakārtošanu uzņēmējdarbības veicināšanas vārdā un grants ceļu atjaunošanu, kā arī sasāpējušo Alojas vidusskolas jautājumu. Skolas pārsegums atrodas bīstamā stāvoklī, un ēkai ir nepieciešams nopietns remonts, atklāja domes priekšsēdētājs.

Pētījuma “Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā” ieteikuši Alojas vidusskolu reorganizēt par pamatskolu, pieļaujot, ka daļa skolēnu varētu mērot vairāk nekā 30 kilometru līdz Limbažiem vai Salacgrīvai vai arī doties uz 45 kilometrus attālo Valmieru.