Ziņas

Sabiedrība

Alojas dome veiks daļas no autoceļa Ainaži-Matīši un tilta pār Salacu pārbūvi

Alojas novada dome nolēmusi veikt valsts reģionālā autoceļa Ainaži-Matīši un tilta pār Salacu pārbūvi, aģentūru LETA informēja Alojas novada domes Attīstības nodaļas vadītājs Pauls Lielmanis.

Lielmanis atklāja, ka ceļa pārbūves vēsture ir sena. Valsts reģionālā autoceļa tilts pār Salacu un pārējā tranzīta iela Staiceles pilsētā ir sliktā un kritiskā stāvoklī, kā arī bīstami satiksmes drošībai.

Pēc ilgstošiem finansējuma pieprasījumiem un meklējumiem šī gada martā Satiksmes ministrija piešķīra 774 000 eiro valsts budžeta autoceļu fonda programmas līdzfinansējumu, kas daļēji risina projekta pirmās un otrās daļas būvniecības izdevumu segšanu, taču atliek vēl meklēt finansējumu trešajai un ceturtajai daļai.

Būvniecības līgums tiek slēgts šonedēļ, bet darbus plānots sākt pavasarī atkarībā no laikapstākļu piemērotības. Iepirkumā uzvarējušais darbu veicējs ir SIA “8CBR” par summu 1 375 372 eiro (summā ieskaitīts PVN). Starpību starp projekta kopējām izmaksām un valsts piešķirto pašvaldība plānojusi aizņemties Valsts kasē.