Ziņas

Uzņēmējdarbība

Alojā rīkos gadatirgu jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem

2.novembrī no plkst.10 līdz 15 “Attīstības finanšu institūcija “Altum”” Vidzemes reģiona jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem Alojā rīko bezmaksas informatīvu pasākumu “Atbalsta gadatirgus biznesa uzsācējiem”, aģentūru LETA informēja “Altum” sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Eglīte.

Pasākumā interesenti vienuviet varēs uzzināt pašu svarīgāko par finansējuma saņemšanas iespējām, piemēram, valsts atbalsta programmu aizdevumiem, riska kapitāla fondiem, biznesa eņģeļiem un citiem atbalsta mehānismiem – inkubatoriem, mentoriem u.c.

Atbalsta gadatirgus biznesa sācējiem notiks Alojas novada Ungurpilī, jaunajā Alojas novada uzņēmējdarbības centrā- bibliotēkā “Sala”.

Kā skaidrojis “Altum” valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš, sākot jaunu biznesu, uzņēmējiem visbiežāk pietrūkst finansējuma vai informācijas par iespējām to iegūt. Tāpēc “Altum” rīko plašus informatīvos pasākumus biznesa sācējiem arī reģionos.

“Jaunajiem uzņēmējiem tā ir iespēja vismaz reizi gadā vienuviet uzzināt koncentrētus piedāvājumus visdažādākajiem atbalsta mehānismiem, ko sniedz ne tikai valsts, bet arī pašvaldības, bankas un dažādas nevalstiskās organizācijas, kā arī noskaidrot, pie kā meklēt atbalstu – finansējumu, zināšanas, bezmaksas telpas vai vienkārši citu uzņēmēju pieredzē balstītu padomu,” uzskata Bērziņš.

Pasākumā ar lekcijām un informatīvajiem stendiem piedalīsies vairāk nekā 15 organizācijas, kas stāstīs par piedāvātajām atbalsta iespējām un pat bezmaksas risinājumiem. Atbalsta gadatirgū biznesa sācējiem Alojā piedalīsies “Altum”, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, biznesa eņģeļu tīkls “LatBan”, Valsts ieņēmumu dienests, Nodarbinātības valsts aģentūra, Valsts daba inspekcija, Vidzemes Augstskola, Vidzemes plānošanas reģions, Rīgas plānošanas reģions, amatnieku biedrība “Rūzele”, koprades māja “Skola6”, “Nordea”, “Swedbank” un “SEB banka”.

Savukārt ar pieredzes un iedvesmas stāstiem dalīsies kosmētikas produktu ražotāja “Dabba” saimnieki Laura Kreišmane un Jānis Ķesa, ēdināšanas uzņēmuma “JVA Baltic” saimniece Jolanta Apiņa, kā arī Jānis Jaursons un Anita Lielmane no uzņēmuma “Active Crew”, kas Cēsu karjerā ir izveidojuši veikparku.

Attīstības finanšu institūcija “Altum” ir Latvijas valstij piederoša kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību palīdz noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos, u.c.), konkrētās programmās papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas.