Ziņas

Sabiedrība

Alaukstā var pamēģināt arī ko ekstrēmāku

Vērts pamēģināt. "Chill Up" vadītājs Uvis Avens Alaukstā aicina pamēģināt izbraukt pa ezeru ar sup dēli. Ja bail, var uz ērtiem krēsliem pasauļoties vai mācīties braukt ar veikbordu.Foto: Sarmīte Feldmane

Alauksta krastā blakus estrādei atrodas atpūtas komplekss “Chill Up”. Te ir kempings, kurā gana plašs piedāvājums, jo var ne tikai sauļoties un peldēties vai makšķerēt.

Te var arī nodarboties un mācīties veikbordu un braukt ar SUP dēli, var vizināties ar ūdensvelosipēdiem un katamarānu, rīkot piknikus, dzīvot teltīs vai mājiņās, pērties un atpūsties pirtī, nomāt dažādu sporta inventāru. Te daudz domāts, lai viesi varētu saturīgi pavadīt laiku aktīvās nodarbēs.

“Daudz laika esmu pavadījis Rīgā, gribēju atgriezties un darīt to, kas patīk,” stāsta Uvis Avens. Viņš ir vecpiebaldzēns, kuru vienmēr saistījis sports, arī ekstrēms, un aktīvs dzīvesveids. Uvis zina, ka jauniešiem patīk ekstrēmie sporta veidi, tāpēc arī Alaukstā tiek piedāvāts veikbords. Liela interese ir par ”Chill Up” veikparku, kas ļauj nodarboties ar veikbordu, izmantojot kabeļu sistēmu – lineāra trošu sistēmu, kura ir nostiprināta astoņus metrus virs ūdens. Veikparkā veikbordisti var izpildīt interesantākus un dinamiskākus gaisa trikus. Kabeļu sistēma ir 200 metru gara. Veikbords ir ūdens sporta veids, sportists slīd pa ūdens virsmu, turoties pie striķa, kas piestiprināts motorlaivai. “Tas ir dārgs sporta veids, motorlaivas vadītājam jābūt pieredzējušam,” domās dalās Uvis un atzīst, ka, izmanojot viņa piedāvāto iespēju, iesācējs vispirms var sajust, ko nozīmē slīdēt pa ūdeni, to darīt ļoti lēni. Vajagot vien pustundu, lai varētu iemācīties braukt.
“Jaunieši šo iespēju labprāt izmanto,” bilst vecpiebaldzēns.

Pirmo sezonu “Chill Up”piedāvā braukt ar sup dēli. Tas aizvien vēl ir jaunums arī pasaulē. Braucējs stāv uz dēļa un airē. “Dēlis ir stabils, var pat divi cilvēki stāvēt,” paskaidro atpūtas vietas saimnieks un uzsver, ka, braucot ar sup dēli, ļoti labi var izbaudīt mainīgo ezeru, īpaši jau saulrietā.

“Te ir vieta, kur var atpūsties no ikdienas straujuma. Vietējiem to grūtāk novērtēt, jo parasti atbrauc uz ezeru izpeldēties. Bet te var satikties draugi, pabraukt ar laivu, veikbordu, sup dēli, parunāties. Svarīgākais – lai visiem visu laiku būtu, ko darīt. Arī pats nevaru visu dienu nosēdēt sauļošanās krēslā, tādēļ saprotu tos, kam aizvien vajag ko citu, ko darīt,” domās dalās Uvis un uzsver, ka nepārtraukti tiek domāts kas jauns, ko varētu atpūtniekiem piedāvāt. “Nozarē ir liela konkurence, piedāvājums Latvijā plašs. Pērn daudzi teica, ka pa tādu ceļu nebrauks uz Alaukstu. Ārzemnieki priecājas par ainavu, bet par ceļu ikreiz pauž neapmierinātību. Šoseju saremontēs, bet ceļš uz Alaukstu līkumains un vasarā putekļos velosipēdistiem pat bīstams. Jācer, ka kādreiz kas mainīsies,” viedokli pauž uzņēmējs. Viņš atzīst, ka sezona tikai pagājušonedēļ tā īsti sākusies. “Jau sākot šo biznesu, neliku cerības uz peļņu, bet gribu radīt vietu, kur cilvēki var atbraukt un atpūsties, pavadīt laiku. Viss notiek nedēļu nogalēs,” pastāsta Uvis un atzīst, ka pēdējās vasarās bijis jūtams, ka Vecpiebalgā notiek festivāls, tad arī atpūtas kompleksā ir daudz atpūtnieku. ” Te arī izmanto naktsmītnes. Ir tādi, kuri brauc uz nedēļu un te dzīvo. Ja brauc uz kādu vakara pasākumu, labprāt dienu pavada kempingā. Visus piesaista ezers un iespēja sauļoties uz krēsliem ezera malā, arī aktīvi pavadīt laiku,” domās dalās Uvis un uzsver, ka, jo vairāk atpūtnieku brauks uz viesu namiem novadā, jo vairāk arī atbrauks uz atpūtas vietu pavadīt laiku pie ezera. “Tūrismā jābūt vienotiem gan uzņēmējiem, gan pašvaldībai, jo katrs piedāvā kaut ko citu, un katrs ir ieinteresēts, lai atbraucējs izmanto iespējami vairāk no piedāvātā. Tūrists par servisu ir gatavs maksāt. Piedāvājam velosipēdu nomu, tūrists var aizbraukt uz Skalbes muzeju, “Vēveriem”,” pastāsta uzņēmējs. “Chill Up” piedāvā arī vizināšanos ar ūdensmotocikliem. Patlaban novadā notiek diskusijas, vai Alaukstā ar tiem ļaut braukt un kad. “Daudzi ar tiem grib braukt. Nav taču problēmu ūdensmotociklistus kontrolēt, jo noteikumi Latvijā ir stingri. Kopš nav skaidrs, ko varēs darīt un ko ne, atpūtnieku skaits ir sarucis,” domās dalās uzņēmējs un uzsver, ka katrs cilvēks, kurš iebraucis Vecpiebalgā, ir svarīgs daudziem uzņēmējiem, un ir jāmāk viņš pieturēt.

“Tikai darot saproti, kas tūristiem vajadzīgs. Nepārtraukti jāpiedāvā kas jauns. Cenšamies piesaistīt finansējumu projektos, tas izdevies, sadarbojoties arī ar veikborda biedrību “Rideit”,” atklāj Uvis. Viņš pastāsta, ka bija atbraukuši veikbordisti no Igaunijas, uzzinājuši internetā. Viņiem paticis. Nesen pie Alauksta atpūtušies vēl desmit. “Jāpiesaista igauņi, vācieši, viņi vairāk var atļauties, vietējie Latvijā vēl nav gatavi maksāt par atpūtu, par pakalpojumu, viņi aizbrauks uz Igauniju un par mazākām iespējām samaksās vairāk,” viedokli pauž uzņēmējs un ir pārliecināts, ka Alauksta krastā tūrismam un aktīvai atpūtas organizēšanai ir lielas iespējas.