Ziņas

Sabiedrība

Akcija “Lašiem būt!” sākas Cēsīs

Šogad par pasākuma norises vietu bija izvēlētas Cēsis, jo katru gadu atklāšana notiek citā vietā. Vides ministra padomnieks Alvis Birkovs paskaidroja, ka šī gada izvēle pamatojas uz vairākiem iemesliem. “Pirmkārt, Cēsis ir aktīva un strauji progresējoša pilsēta, kam turklāt tuvojas jubileja, otrkārt, te plūst Gauja, kurai nepieciešama liela palīdzība, lai arī te lašu populācija pieaugtu,” teica A. Birkovs.

Sarīkojuma ievadā klātesošos uzrunāja vides ministrs Raimonds Vējonis, uzsvērdams, ka akcijai šis ir īpašs gads, jo tā notiek jau piekto reizi.

“Pēdējās nedēļas notikumi Lielupē liecina, cik daba ir trausla, tāpēc cilvēki pret to nedrīkst izturēties bezatbildīgi. Tikai pārdomāta rīcība spēs glābt vidi, par to jārūpējas ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Pētījumi rāda, ka Latvijas upēs lašu populācija atjaunojas, un tas liecina, ka akcija dod gaidītos rezultātus. Lašiem Latvijas upēs jābūt kā alternatīvai Norvēģijas un Skotijas lašiem,” norādīja R. Vējonis.

Šī gada akcijā ar saviem darbiem piedalījās arī bērni un jaunieši, tās ietvaros notika skolēnu zīmējumu un skeču konkurss par dabas aizsardzības tēmu. Ar priekšnesumu par lašu aizsardzību priecēja Cēsu jauniešu dome, bija aplūkojami bērnu un jauniešu centra audzēkņu zīmējumi, mākslas skolas bērnu darinājumi. Ar mākslas skolas pedagogu palīdzību ikviens no koka varēja izveidot lasi.