Ziņas

Sabiedrība

Akcija ceļu uzlabošanai turpinās

Amatas novada pašvaldība pavasarī uzsāka akciju “Brūk ceļi, brūk dzīves”. Akcijas laikā bijusi ievērojama iedzīvotāju aktivitāte.

Viņi ar katastrofālāko ceļu posmu fotoattēliem dalījās sociālajos tīklos. Atbildi devušas arī valsts institūcijas. “Šo akciju mēs uzsākām, lai beidzot sāktu konstruktīvas sarunas ar valsti par valsts īpašumā esošo ceļu uzturēšanu. Valsts, aizbildinoties ar līdzekļu trūkumu, neuztur pienācīgā kārtībā otrās kategorijas grants ceļus. Satiksmes ministrija un VAS “Latvijas Valsts ceļi” ir devusi atbildi – ja nav mašīnu braukšanas intensitātes, nav iespējams mainīt ceļu uzturēšanas klasi. Mums pietrūka astoņas mašīnas diennaktī. Tā nu institūcijas mums paziņoja, ka traģiskākajā ceļu posmā Drabeši-Ģikši nekas būtiski nemainīsies,” stāsta Amatas novada domes izpilddirektors Māris Timermanis. Pa ceļu šobrīd pārvietojas kokvedēji, tiek intensīvi izstrādāti karjeri, notiek citu valsts ceļu būvniecība – uz ceļa ir intensīva satiksme un liela noslodze, bet tā uzturēšana netiek mainīta un uzlabota.

Akcijā “Brūk ceļi, brūk dzīves” var piedalītie arī iedzīvotāji – aktīvi atzīmēt bīstamās vietas http://lvceli.lv/ – bedru-koncentracija lietotnē “WAZE”, kā arī informēt VAS “Latvijas Valsts ceļi”, Amatas novada paš­valdību un ievietot attēlus sociālajos tīklos. “Līdz šim visvairāk sūdzību bijis par ceļa posmu Drabeši-Ģikši un Ģikši-Nītaure. Paldies tiem, kas piedalās aktivitātē un iesūtīja attēlus. Iesūtītos materiālus tālāk nosūtījām VAS “Latvijas Valsts ceļi” un, protams, kontrolējām, vai institūcijas reaģēs, kas notiks. Neno­liegšu, ka VAS “Latvijas Valsts ceļi” uz šīm ziņām operatīvi reaģēja un savu iespēju robežās veica konkrēto ceļa posmu uzlabojumus. Nevar gribēt, lai tiktu izdarītas visas lietas, bet uz lielākajām problēmām reakcija bija pietiekami ātra,” atzina M. Ti­mermanis.

Situāciju uz grants ceļiem katru pavasari un rudeni ietekmē arī laikapstākļi. Iedzīvotāji ir aicināti turpināt piedalīties akcijā, un Amatas novada paš­valdība sola rast iespējas, kā uzlabot situāciju ceļu posmos, kurus attēlos vai vēstulēs norādījuši iedzīvotāji.