Ziņas

Kriminālziņas

Aizvadītās nedēļas izskaņa notikumiem bagāta

 

Aizvadītajā nedēļas nogalē Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par:

  • 201 gadījumu, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums;
  • 42 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu: 4 zādzībām no tirdzniecības vietām, 11 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumiem;
  • 59 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību;
  • 27 noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību;
  • 27 ceļu satiksmes negadījumiem: 1 vienā negadījumā cietis 1 cilvēks;
  • 5 gadījumiem, kad automašīnas vadītājs pie stūres sēdies alkohola reibumā;
  • 79 administratīvā pārkāpuma protokoli sastādīti par ātruma pārsniegšanu;
  • 205 administratīvā pārkāpuma protokoli sastādīti par dažādiem pārkāpumiem.

Plašāk par reģistrētiem notikumiem Vidzemē informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja Prevencijas grupas vecākā inspektore Sintija Gulbe.

27.novembrī policijā gandrīz vienlaicīgi saņemti divi zvani par kādu automašīnu. Ap pulksten 3:31 tika saņemta informācija no kāda garāmbraucēja, ka Gulbenes novadā, Stradu pagastā, aiz Šķieneriem, ceļa malā atrodas avarējusi automašīna VW. Pēc dažām minūtēm policijā tika saņemts otrs zvans, ka šī automašīna nozagta Šķieneros mirklī, kad tā atstāta iedarbināta pie mājas un īpašnieki izkrāvuši mantas. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess un tiek noskaidroti visi zādzības apstākļi.

27.novembrī pēc pulksten 14 Valmierā, Rīgas ielā, Vidzemes olimpiskajā centrā, pēc hokeja spēles izcēlies konflikts starp mazo hokejistu vecākiem, kurā vieglas traumas guvušas trīs sievietes. Sākotnējā informācija liecina, ka iespējamā konflikta vaininiece ir kāda 1988.gadā dzimusi sieviete. Konflikta rezultātā traumas guvušas 1970.gadā un 1979.gadā dzimušas sievietes, kā arī 1988.gadā dzimusī sieviete. Visas cietušās vērsās pēc mediķu palīdzības. Policijā sākta notikušā apstākļu noskaidrošana.

25.novembrī saņemta informācija, ka Limbažos, Avotu ielā, no kāda īpašuma nozagtas dažādas mantas un instrumenti. Īpašniekiem nodarīti vairāk nekā 1600 eiro lieli materiālie zaudējumi. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

25.novembrī ap pulksten 9:20 Gulbenes novadā, Litenes pagastā, autoceļa Litene – Alūksne 3.kilometrā, apgāzās mikroautobuss, ko vadīja 1974.gadā dzimusi sieviete. Negadījumā traumas guvusi pati autovadītāja un nogādā slimnīcā. Policija skaidro negadījuma iemeslus.

25.novembrī ap pulksten 20 Limbažos, Zāles ielā, pieķerts iereibis automašīnas Audi A6 vadītājs. 1970.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 1,67 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

26.novembrī pēc pulksten 3 Burtnieku novadā, Valmieras pagastā, uz vietējas nozīmes ceļa notverts iereibis automašīnas Mercedes Benz vadītājs. 1997.gadā dzimušais jaunietis automašīnu vadīja, esot 1,49 promiļu reibumā, turklāt bez tiesībām vadīt jebkāda veida transportlīdzekli. Par šo pārkāpumu sākts kriminālprocess.

26.novembrī saņemts iesniegums par sabojātu reklāmas stendu Alojas novadā, Staiceles pagastā, Staicelē, Sporta ielā. Stends sabojāts laikā no 25. līdz 26.novembrim. Policija noskaidro notikušā apstākļus un iesaistītās personas.

27.novembrī saņemta informācija, ka Cēsīs, Lenču ielā, sabojātas divas stāvēšanai novietotas automašīnas. Konstatēts, ka automašīnai Mercedes Benz sabojāti spoguļi un izsists sāna logs, savukārt automašīnai Audi izsisti stikli. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

27.novembrī konstatēts, ka Valmierā, G.Apiņa ielā, no kāda nama kāpņu telpas nozagts sudraba krāsas BMX tipa velosipēds. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

28.novembrī, pēc pusnakts, Valmierā, Meža ielā, pieķerts iereibis automašīnas VW Golf vadītājs. 1975.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 1,95 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

27.novembrī pēc pulksten 20 Madonas novadā, Mārcienas pagastā, Mārcienā, kāds iereibis 1997.gadā dzimis jaunietis nokritis no otrā stāva balkona un ar traumām nogādāts slimnīcā. Policija noskaidro notikušā apstākļus.