Ziņas

Kriminālziņas

Aizvadītās diennakts svarīgākie notikumi Vidzemē

Aizvadītā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 50 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 12 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par 5 zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti 2 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par deviņiem nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un septiņiem noziedzīgiem nodarījumiem pret personas dzīvību un veselību.

Reģistrēta informācija par 12 ceļu satiksmes negadījumiem. Negadījumos cietis viens cilvēks. Reģistrēti divi gadījumi, kad automašīnas vadītāji pie stūres sēdušies alkohola reibumā. Par ātruma pārsniegšanu sastādīti 19 administratīvā pārkāpuma protokoli, par dažādiem pārkāpumiem sastādīts 71 administratīvā pārkāpuma protokols.

Plašāk informē Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse.

12.janvārī saņemta informācija, ka Limbažu novada Katvaru pagastā pagaidām vēl nenoskaidrotos apstākļos uzlauzta kāda garāža un nozagti četri velosipēdu rati un divas stūres. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

12.janvārī pēc pulksten 23 Madonā, Augu ielas un Rūpniecības ielas krustojumā, pagaidām nenoskaidrots vadītājs ar nenoskaidrotu automašīnu iebrauca ceļa zīmē, to bojājot, un atstāja negadījuma vietu, neziņojot policijai. Policija noskaidro vainīgo vadītāju.

12.janvārī pēc pulksten 13 Cēsīs, Jāņa ielā, kādas mājas pagalmā, kaimiņa suns sakodis 1981.gadā dzimušam vīrietim piederošu kaķi.

12.janvārī ap pulksten 14:30 Beverīnas novada Kauguru pagastā saņemta informācija par kādu sieviete, kura, esot alkohola reibumā, pārvietojas pa autoceļa Valmiera – Cēsis braucamo daļu, tādējādi apdraudot savu un citu drošību. Policija 1974.gadā dzimušo kundzi nogādāja policijas iecirknī.

12.janvārī pēc pulksten 18 Cēsīs saņemta informācija par zemē guļošu vīrieti Raiņa ielā. 1949.gadā dzimušais kungs, lai nenodarītu kaitējumu pats savai drošībai un veselībai, nogādāts dzīves vietā.

13.janvārī pēc pusnakts Valmierā, J.Daliņa ielā, pieķerts iereibis automašīnas VW Passat vadītājs. 1978.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja, esot 1,76 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

12.janvārī pēc pulksten 23 Varakļānu novada Varakļānu pagastā, autoceļa Rēzekne – Jēkabpils 48.kilometrā, pieķerts iereibis un bez tiesībām vadīt transportlīdzekli automašīnas Opel Omega vadītājs. 1988.gadā dzimušais vīrietis automašīnu vadīja 1,77 promiļu reibumā. Par notikušo sākts kriminālprocess.

12.janvārī ap pulksten 16:40 Madonā, Saules ielā, ceļu satiksmes negadījumā smagas traumas guvis kāds 1933.gadā dzimis gājējs, kurš nogādāts slimnīcā. Sākotnējā informācija liecina, ka automašīna Opel Astra Caravan, kuru vadīja 1956.gadā dzimis vīrietis, uzbrauca gājējam, kurš šķērsoja ceļa braucamo daļu tam neparedzētā vietā un diennakts tumšajā laikā bez jebkāda veida atstarojošiem elementiem. Policijā sākts kriminālprocess un izmeklēšanas laikā tiks noskaidroti precīzi negadījuma apstākļi.

12.janvārī ap pulksten 7:30 Alūksnes novada Veclaicenes pagastā, uz vietējas nozīmes ceļa avarēja 1963.gadā dzimuša vīrieša vadītā automašīna Toyota Hilux. Sākotnējā informācija liecina, ka vadītājs nav izvēlējies drošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā iebrauca grāvī un apgāzās. Negadījumā nav cietušo.

12.janvārī ap pulksten 7:50 Kocēnu novada Kocēnu pagastā, autoceļa Valmiera – Smiltene 1.kilometrā, 1985.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu Audi 80, neizvēlējās drošu braukšanas ātrumu un distanci, kā rezultātā izraisīja sadursmi ar priekšā braucošu Toyota Avensis, kas trieciena rezultātā sadūrās ar automašīnu Audi 80 un tā savukārt ietriecās priekšā esošajā automašīnā Volvo V40. Negadījumā nav cietušo, bojāti transportlīdzekļi un uz vairākām stundām tika daļēji ierobežota satiksme.

12.janvārī pēc pulksten 8 Limbažu novada Limbažu pagastā, autoceļa Kocēni – Limbaži – Tūja 49.kilometrā, 1947.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu VW Golf, nepārliecinājās par satiksmes drošību, iebrauca pretējā braukšanas joslā, kā rezultātā notika sadursme ar 1959.gadā dzimuša vīrieša vadīto automašīnu Volvo F12. Negadījumā nav cietuši cilvēki, bojāti transportlīdzekļi.

12.janvārī īsi pirms pulksten 17 Smiltenes novada Grundzāles pagastā, autoceļa Cirgaļi – Palsmane – Ūdrupe, no ceļa braucamās daļas nobrauca un apgāzās 1980.gadā dzimuša vīrieša vadītā automašīna Mitsubishi L200. Negadījumā nav cietuši cilvēki, bojāta automašīna.